Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem tudok dönteni, SZTE vagy...

Nem tudok dönteni, SZTE vagy ELTE?

Figyelt kérdés

Hamarosan be kell adni a felvételit. Spanyol szakra szeretnék felvételizni, viszont nem tudom eldönteni, melyik egyetemre lenne érdemes.

Magamról annyit, hogy Szeged közelében élek.

Ami nekem az SZTE mellett szólna, egyrészt hogy közel van a lakóhelyemhez, másrészt pedig, hogy Szegeden tudnék szobát bérelni, az itteni árak még kifizethetőek számomra. Ami viszont ellene, az a modellváltás és következményei, mint például hogy nagy valószínűséggel fel lesz függesztve az Erasmus. Szeretnék kijutni külföldre Erasmus-szal, az SZTE-en viszont úgy tűnik erre nem lesz lehetőségem.

ELTE mellett az szólna, hogy úgy érzem jót tenne a teljes környezetváltás, kipróbálni a pesti életet, elszakadni a családtól, szerencsét próbálni máshol. Valamint ott az Erasmus is szóba jöhet még egyelőre.

Ellene viszont az szól, hogy a lakóhelyemtől messze van, és ha véletlenül felvennének, viszont kollégiumba nem vennének fel valamilyen oknál fogva, akkor nem tudom megoldani a lakhatást, mert nem tudom megengedni magamnak a pesti albérletárakat. Hallottam már olyat, hogy valaki tök messze lakott, a családja anyagi helyzete is indokolta volna hogy felvegyék kollégiumba, aztán valamiért mégse vették fel, ettől tartok igazából. Valamint ha kolis is lennék, nem tudom, mennyire jönne be a kolis élet...

Nagyon sok kétség van bennem, ami nehezíti a döntést.

Tudnátok esetleg személyes tapasztalataitok alapján véleményt írni mindkét egyetem spanyol szakáról? Ajánlanátok-e mert, nem ajánlanátok, mert, etc.

Valamint bármilyen tippet és tanácsot szívesen fogadok lakhatással, vagy bármivel kapcsolatban, ami ebbe a témába vág.

Köszönöm előre is!



2023. jan. 25. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Erasmushoz csak ennyit:

[link]

ETSZK-ra járok, szóval a képzéshez nem tudok hozzászólni.

A lakhatással kapcsolatban csak jót tudok mondani. Nem feltétlen szükséges a belvárosban lakni, mert nagyon jó a tömegközlekedés (amire szoc. juttatásként ha megpályázod ingyen kapsz bérletet). Én a szillérin bérlek rezsivel mindennel együtt 65-ért egész nagy szobát felujított lakásban, de kis garzont is már találsz 80+rezsitől. A szolgáltatások sokszor olcsóbbak, Cédrus fitnessben 33K a 3 havi diákbérlet. És a Szilléri végén fájdalmasan olcsó a Háda.

2023. jan. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyikre sem jártam, de az alapján, amit az ismerőseimtől hallottam, nekem eszembe sem jutna az ELTE (Pedig pesti vagyok). Viszont az SZTE-ről csupa jót hallottam.
2023. jan. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Aki járt SZTE re nem fog csupa jót mondani 😁
2023. jan. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Sofi_ válasza:
100%
Nincs tapasztalatom a szakokról, de szerintem megérné az ELTE, a lakhatás miatt ne aggódj nagyon sok koli van amire nagy valószínűséggel felvesznek, de emellett vannak magánkolik is amik szinte olyan árban vannak mint a szociális alapon bekerülősek, sok sikert az érettségihez
2023. jan. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes barátkozni, és egy 3-4 szobás lakást többekkel kibérelni, ha teheted. Nekem is volt egy jó tnauló hyőri barátnőm, aki a covid idején nem kapta meg a kollégiumi lehetőséget, de voltak barátai, és együtt béreltek. Tudom, hogy sokaknak nagy dolog az az egy félév erasmus, de azért az ottani vizsgákat is teljesíteni kell, nem egy felhőtlen nyaralás, mint amilyennek sokan elképzelik. Én amúgy nem tudom elképzelni, hogy ha nem is lenne pont az Erasmus, nem lenne a helyére valami más megoldva. Még az is lehet, hogy ebből nem lesz semmi. Én a helyedben inkább úgy közelíteném meg a kérdést, hogy mi a fontosabb: elszakadni otthonról, világot látni, vagy biztosra menni ismert vizeken. Illetve, hol képzeled el a munkalehetőségeidet. Azt is nézd meg, hogy objektíven nézve mennyire vagy okos, tudnál-e dolgozni diákmunkát az egyetem mellett, ha rákényszerülnél anyagilag. Ezt sajnos neked kell eldöntened.
2023. jan. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Több egyetemen is van spanyolszak.
2023. jan. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az erasmussal már úgyse lesz probléma. Orbán Úr ezt is elintézte :D
2023. júl. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!