Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogi felsőoktatási szakképesít...

Jogi felsőoktatási szakképesítés után hogy tudok jogász lenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Felvételi előtt állok. Mindenképpen jogásznak készülök, viszont a jogi FSZK képzés elvileg ad információkat, amelyek ugyanúgy kellenek a jogászhoz is. Viszont a jogászhoz kell a legalább 1 emelt, míg a jogi FSZK-hoz nem, csak bármely 2 érettségi vizsgatárgy.

Hogyha emelt érettségi nélkül szeretném elvégezni a jogi FSZK-t majd továbbjelentkezni jogásznak, akkor az emeltet jelentkezés előtt pótolnom kell, vagy így megúszhatom az emeltet?



2023. jan. 25. 15:22
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Bátyja, ha neked ilyen gondot okoz egy emelt érettségi, akkor van egy rossz hírem 🤔
2023. jan. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ELTE ÁJK-n kívül az összes többi jogi kar beszámítja foksz képzést.Ha a foksz oklevélből számítják a pontjaidat,akkor nem kell emelt érettségi. De összességében megfontolandó egy emelt nyelvi érettségi,amit a jogon elfogadnak és B2 nyelvvizsgát is jelenthet.
2023. jan. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Megúszhatod, de ha egy emeltet nem tudsz letenni, akkor nem fogod sokra vinni ezen a szakon.
2023. jan. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Jogra az emelt érettségi igényli a legkevesebb erőfeszítést. Ott egy àtlag tölteléktárgyra kell annyit tanulni kb, mint egy emeltre.
2023. jan. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenképpen jogásznak készülsz, teljesen felesleges kitérő a jogi FSZK, csak az idődet húzod, legfeljebb akkor lenne értelme, ha bizonytalan lennél a pálya kapcsán. Pont mostanában változnak majd a felvételi szabályok, szóval én magabiztosan nem állítanék semmit a pontszámítás kapcsán. Viszont abban az előttem szólóknak igaza van, hogy egy emelt érettségi 0 a későbbi vizsgatárgyakhoz képest. Ha ennyire félsz az emelttől, én átgondolnám a pályaválasztást a helyedben. Ha meg nem a tanulás az oka, hanem a stresszt nem bírod kezelni, mert félsz az emelttől, akkor meg a szakma abszolút felejtős, annak semmi értelme, hogy antidepresszánsokra függjél rá meg pszichológushoz járj, mint a gyengébb idegzetű jogászhallgatók (és későbbi jogászok).
2023. jan. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
60%

Ráadásul egyébkén egy fosz-ra is többet kell tanulni, mint egy emelt szintű érettségire, mert két évet ott is végig kell csinálni, egy keveset érő papírhoz, szóval ez rosszabb, mintha inkább most rászánna 3 hónapot ami még van érettségiig, és töriből, vagy ha jobban megy neki, akkor egy idegennyelvből emeltezne. Én a törit választanám. Ez egy ugródeszka is lenne, hogy meg tud-e tanulni egy emeltet addigra ennyi idő alatt 4 másik érettségi tárgy mellett. Ha mindenképp jogra készül, akkor a matekból elég, ha megvan egy stabil 2-3, töri-magyar-idegennyelvre kell jól tanulni, ezek közül egy töri emelt szerintem egyszerűbb. Kicsit komplexebb csak a középszintél, valamivel összetettebb esszét kell írni, mint közélszinten, meg a rövid kérdéses feladatok elvonatkoztatottabbak, bár nem tudom mennyit változott most.

Én rászánnam ezt a 3 hónapot kemény tanulással

2023. jan. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%

Én jártam erre a jogi FSZK-ra , mert nem volt elég pontom az állami jogász képzésre.

Amit leszűrtem:

1 . Időhúzás , egyszerűen semmi értelme nincs .

2 kapsz egy olyan végzettséget , amin alapból telitett a pisc és màr szinte jogászokat vesznek fel ezekre a munkákra , akik diplomával és jóval nagyobb tudással rendelkeznek.

3 . Igazuk van a többieknek , én azóta 2 képzést csinálok párhuzamosan jogász és közgazdász vagy , töriből emelteztem és sokszor a fos semmilyen tárgyakból kb annyit kellett tanulni mint emelten, óriási segítség volt hogy már volt tapasztalatom egy emelttel , én nem sokat készültem az emeltre mindössze 3 hónapot , tehát nem nagy dolog .

Ha neked az a célod hogy jogász légy akkor tegyél érte és tessék felkészülni az emeltre . Az egyetemen sokkal többet kell majd készülni bizonyos tárgyakból és rövidebb idő alatt.

2023. jan. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat! Nyilvan nem meguszni akarom az emelt erettsegit es keszulok ra folyamatosan, csak felvetette bennem ezt a kerdest az egyik egyetemi nyilt nap.
2023. jan. 27. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!