Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Technikum után másik szakma...

Technikum után másik szakma egyetemen?

Figyelt kérdés
Nem azt a szakmát tanulom középiskolában amivel később foglalkozni szeretnék, érettségi után van mennyivel nehezebb másik szakmát tanulni egyetemen (bekerülni), mintha gimiből mentem volna?

2023. jan. 26. 14:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Bekerülni semmi különbség, sőt talán egy gyengébb középiskolából vitt pontokkal talán még könnyebb is bejutni.


Bent maradni - az meg annak a kérdése, hogy mennyire teszed oda majd magad. Gimiből jöttek nyílván erősebb alapokat kaptak, ergo pl. megtanultak "tanulni" is, a szakirányból jöttek meg jó esetben kenik-vágnak egy egy tantárgyat, amivel Te szívni fogsz.


Viszont mivel a gimisnek szakmai rálátása nincs, a szakirányú közepes meg elveszik az "én ezt tanultam, tehát tudom" önképében, Te aki viszont szorgalmas vagy - ha szorgalmas vagy - surranópályán előbbre juthatsz.


Csak a Te hozzáállásodon múlik az előtted következő évek....


Üdv. másik versenyző, aki szintén anno mást tanult egyetem előtt

2023. jan. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Bizony bizony az egyetem más világ,ha most lennék előtte és tudnám mi vár rám a mérnöki karon, nem mennék egyetemre😬 De már a felénél hova hagyjam abba, főleg hogy az összes matek, mecha félévem sikerült, az szórja meg a népet. Azt nem mondom hogy könnyebb mint az eleje, talán belerázódtam jobban. Technikus szakmám is van, sokkal több hasznos dolgot tanultunk ott mint eddig az egyetemen
2023. jan. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!