Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyarországon lehet olyan...

Magyarországon lehet olyan típusú állatorvosnak tanulni, aki pl. az állatkerti állatokat is el tudja látni?

Figyelt kérdés

Gondolom ilyen szakállat orvosokra is szükség van, még ha országos szinten is tizenpárra összesen…


De nem találtam ilyen szakállatorvosi képzésről infót.


Különben nem szeretnék állatorvos lenni, nem azért teszem fel ezt a kérdést, szimplán érdekel.



2023. jan. 26. 17:49
 1/3 anonim ***** válasza:
2023. jan. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy van olyan, hogy “egzotikus állatok gyógyászata” illetve “egzotikus állatok tartása és tenyésztése”, de nem vagyok benne biztos hogy Ők ezzel foglalkoznak…


Legalábbis aki egyszerű nyulakkal, tengerimalacokkal foglalkozik, az is egzotikus állatorvos.

2023. jan. 26. 18:16
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon jelenleg egy egyetemen képeznek állatorvosokat és az ott végzett hallgatók a 11. félév végén olyan diplomát szereznek, amivel mindenféle állatot gyógyíthatnak. Tehát elvileg nem kell külön szakosodni. Persze az más kérdés, hogy az állatorvosin a gyakorlati képzés alapból egy nagy nulla, így egzotikus állatokkal se lesz tapasztalatod. Ráadásul nagyon kevés állatkerti állatorvosra van szükség az országban és a felszabaduló helyekre már előre megvan, hogy kit fognak felvenni. Ha mindenképp ilyen irányba tervezel, akkor én inkább külföldet javaslom.
2023. jan. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!