Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes az alábbi szempontok...

Érdemes az alábbi szempontok szerint gépészmérnöknek tanulni vagy inkább legyen más?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok most fogok érettségizni és a matek/fizika egész jól megy, viszont nem tudom, hogy a jövőre nézve megéri gépészmérnöknek tanulni vagy sem.


Az alábbi tényezők alapján mint például: megélhetés lehetősége, munkahelyek száma, családbarát, stresszfaktor, mennyire éri meg?


Szerintetek jó ez a szakma vagy nézzek mást inkább? Esetleg a villamosmérnök jobb?



2023. jan. 29. 20:16
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Ha csak a pénz miatt választasz egy szakmát, hamar meg fogod útálni
2023. jan. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem csak a pénz miatt választanám ezt, de úgy vagyok vele ha már befektetek 3,5 évet az időmből egyetemre akkor annak legyen értelme több téren is.
2023. jan. 29. 20:32
 3/9 anonim ***** válasza:
34%
Inkább legyél villamosmérnök.
2023. jan. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem lesz értelme, ha az értelmét pénzben méred, mert senki sem tudja, hogy végzés után pár évvel (vagyis összesen 8-10 év múlva) mi lesz épp a trend, mivel keresel jól vagy jobban.
2023. jan. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy nem találsz olyan állást, ahol nem kell neked is fizetned valamivel a jó fizetésért. Szellemi munkakörben idővel és szellemi teherbírással (stressz, felelősség) fizet az ember.
2023. jan. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%

Karrier, lehetőségek szempontjából szerintem jobban megéri villamosmérnöknek tanulni, de a gépész is jó.

Mindkettő alapvetően családbarát szakma.


Amelyik jobban érdekel, szívesebben csinálnád azt válaszd!

2023. jan. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azt válaszd, amelyik jobban tetszik.

MAI állás szerint mind a kettőt keresett (aki azt írja, hogy túlkínálat van a piacon, az félrebeszél). Egyik se stresszes az esetek 80%-ban, ezek csaladbarátok is általában.

Mind a kettő nagyon szép szakma, sok kihívással és tanulással, de megéri.

2023. jan. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. jan. 31. 09:48
 9/9 anonim ***** válasza:
44%
Csak amiatt tanulnál éveket, hogy meg tudd mérni a gépnek a eszét??
2023. jan. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!