Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ADHD-val pszichológia szak?

ADHD-val pszichológia szak?

Figyelt kérdés
Pszichológiát szeretnék tanulni, és ADHD-m van. Okozhat ez esetleg valamilyen hátrányt pszichológián? Gondolok itt ilyesmire, hogy pl. alkalmasság a pályára vagy a tanárok hozzáállása? Olyanokra is kiváncsi vagyok, akik esetleg ADHD-val tanulnak vagy tanultak a szakon. A szaktól nem félek, nem vagyok rossz tanuló, valahogy mindig sikerül megtanulnom, amit kell, inkább a megítéléstől tartok. Lehet felesleges félelem, de szeretnék biztosra menni, köszi

2023. jan. 30. 08:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
7%
A gyakorlatokon órára készülni és megtartani a gyerekeknek az baromira nehèz gyógyszerrel is. Arról nek beszélve hogy ha elmondod hogy adhd-s vagy akkor nem igazán leszel alkalmas a szakra.
2023. jan. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
24%
Diagnózisod is van róla vagy csak tiktokon láttad, hogy mostanában így hívják a gyenge akaraterőt is?
2023. jan. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

1-es, az a kérdés hogy milyen a megítélése szakmai szempontból, nem az, hogy egy átlag ember mire gondol, ha meghallja.


2-es, ha nem lenne, nem érdekelne a kérdés.

2023. jan. 30. 13:53
 4/23 anonim ***** válasza:
93%
Nem leszel alkalmatlanabb erre a pályára, mint a többire. Úgy értem, ha le tudsz ülni tanulni, mert kordában van tartva az ADHD-d (akár terápiával, akár gyógyszerrel), akkor meg lehet csinálni a szakot. A tanároknak mondjuk nem tudom, miért kötnéd az orrára, de pont ezen a szakon értik a szakemberek, hogy nem feltétlen kell, hogy egy ilyen diagnózis hatalmas negatív hatással legyen a mindennapjaidra.
2023. jan. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
12%
1-es vagyok. Mint adhd-s írtam.
2023. jan. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
97%

#3

Akkor egyszerű, a megfelelő gyógyszeres kiegészítéssel a tünetek csökkenthetőek, az állapotodra hivatkozva pedig igénybe vehetsz többletidőt számonkéréseken.


A stigmatizáció nem jelentős, sőt, ilyen esetben érdemes előnyödre fordítani az állapotod és kifejezetten hasonló betegcsoportokra szakosodni. Depressziósok, evészavarosok esetében pont ellentétes stratégia javasolt vagyis direkt más területtel foglalkozni. Amúgy nekem volt oktatóm (nem pszichológia területén) aki a saját kutatásának köszönheti, hogy végül felkelt a kerekesszékből. Ilyesmi inspirációt tudok elképzelni.

Ha nem érdekel az adhd témaköre, akkor a jól megválasztott terápiás módszertannal simán boldogulsz abban az esetben is, ha a tüneteid érezhetőbbek számodra.


Már ha egyáltalán a klinikai vonal érdekel, mert azért van bőven más opció is.


Én például gyógyult evészavarosként mentem pszichológia szakra, végül nem is kellett figyelni a múltamra a szakmában, mert a kutatói pálya vonzott.


Bocsánat, ha erős volt a 2-es válaszom, manapság sajnos kegyetlen mértékben gyalázzák ezeket a fogalmakat (a depresszióval és a szorongásos zavarokkal együtt).

2023. jan. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


4-es, nyilván nem reklámozni szeretném, meg nem írom a homlokomra, csak pl. a jelentkezési papírokon ott lesz. Ezért érdekelt, hogy esetleg ha azt látják, akkor alkalmatlannak nyilvánítanának-e vagy ilyesmi. De azért megnyugtattatok, köszönöm mindenkinek a válaszokat mégegyszer!

2023. jan. 30. 17:31
 8/23 anonim ***** válasza:
32%
A Felvin én utánanéznék a helyedben, hogy a pszichológiára van-e egészségügyi pályaalkalmassági vizsgálat (talán igen), és ott mik a kizáró okok. Itt hiába mond bárki bármit, ha kizáró okként szerepel, akkor kár már egyáltalán jelentkezni is. Ha viszont nincs felsorolva kizáró okként, akkor meg nem ezen fog múlni.
2023. jan. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
80%
#8 Nincs pályaalkalmassági. A négyes válaszomat nemrég végzett pszichológusként írtam, nem csak úgy random. Hidd el, kiemeltem volna, ha van ilyenről szó.
2023. jan. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
68%
Mivel a négyes válaszban elfelejtetted megemlíteni, hogy ott pszichológusként válaszoltál, nehogy már a torkomnak ugorj, amiért mertem valamit javasolni a kérdezőnek (és amiből baja egyébként sem származhat).
2023. jan. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!