Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ADHD-val pszichológia szak?

ADHD-val pszichológia szak?

Figyelt kérdés
Pszichológiát szeretnék tanulni, és ADHD-m van. Okozhat ez esetleg valamilyen hátrányt pszichológián? Gondolok itt ilyesmire, hogy pl. alkalmasság a pályára vagy a tanárok hozzáállása? Olyanokra is kiváncsi vagyok, akik esetleg ADHD-val tanulnak vagy tanultak a szakon. A szaktól nem félek, nem vagyok rossz tanuló, valahogy mindig sikerül megtanulnom, amit kell, inkább a megítéléstől tartok. Lehet felesleges félelem, de szeretnék biztosra menni, köszi

2023. jan. 30. 08:41
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
76%

Nem paranoid skizofrén, hanem figyelemzavaros. Ne csináljunk már úgy, mintha minden mentális zavar ugyanolyan kategóriába esne munkavégzés szempontjából. Vagy akkor magyarázd már el, mitől nem lenne hiteles.

Szerintem tudod mi nem hiteles? Azok a háziorvosok (vagy bármilyen orvosok), akik arról papolnak a betegeiknek, hogy milyen egészségtelen a dohányzás, aztán az összes szabadidejüket a kórház udvarán töltik, és elszívnak fél doboz cigit. És az orvosok meglepően nagy százaléka ilyen. Na, az nem hiteles. De ha a kérdező mások mentális állapotán akar segíteni, akkor kimondottan jó példát mutat azzal, ha a sajátjával is foglalkozik. Ha pedig ezt megteszi, akkor ez a diagnózis nem fogja negatívan befolyásolni a munkavégzését.

2023. febr. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
29%

"a jelentkezési papírokon ott lesz"

"Miért lenne ott?"

"Mert jár érte plusz pont ... inkább a megítéléstől tartok"

"Ja, hát akkor el kell dönteni, hogy a megítéléstől tartasz-e jobban, vagy attól, hogy nem lesz elég pontszámod a plusz pont nélkül."

"Jól mondod, ezért lett feltéve a kérdés"


Aha, értem, tehát mégsem biztos még, hogy ott lesz a jelentkezési papírokon. :)

Szerintem ne félj odaírni. Ez is egy lépés a hitelesség felé (ráadásul plusz pont is jár érte! :D).

2023. febr. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a gyógyszer rengeteget segített az egyetem alatt. De nem reklámoztak hogy adhd-s vagyok.
2023. febr. 3. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!