Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Óbudai Egyetem vagy BME,...

Óbudai Egyetem vagy BME, Mérnökinformatika? (Bsc)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tapasztalatok - ismerősök által esetleg tudnátok véleményeket adni az adott 2 egyetemről? Mérnökinformatikát szeretnék tanulni, és nem tudom eldönteni, melyik egyetemre menjek. Pontom lenne bármelyikre, de szeretném logikusan átgondolni, mit miért lenne érdemes. Ut.: rendszerüzemeltetői technikumon vagyok, szóval még a szakmai alapok is nagyjából a helyén vannak.

2023. jan. 31. 17:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
3%

Technikumból? Max az Óbudaira. A BME-n szétszivatják az agyadat, a diploma meg nem ér többet.


A mérnökinformatika diploma egyébként is egy felesleges szivatáshalmaz, egy elhibázott koncepció alapján. Valakik kitalálták, hogy de jó lenne az informatikát hardver ismeretekkel kombinálni, és a vége az lett, hogy informatikusnak is gyengébbek (mint pl. egy programtervező informatikus), illetve a hardverhez se értenek úgy, mint egy villamosmérnök. Azt hívják két szék közül a padlóra koncepciónak.


Ami szerintem sokkal reálisabb esetedbe, technikumból jőve, egy gazdaságinformatika szak, vagy esetleg egy Bprof.

2023. jan. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzátennék: Hálózatprogramozást Python nyelven, C# emelt érettséginek megfelelően elsajátítva, cisco-s hálózat gyakorlatokat / elméleteket / kurzusokat tanítanak, adatbázis kezelés (SQL) komplexebb szinten stb. (Az intézmény Szakgimnázium (érettségik, köztük egy emelt infó is pipa, meg az ágazati informatika is pipa), és a végén, azaz 5. Éven a technikusi vizsgámat végzem. Talán egy kicsit ez segít, hogy “alapokon” mit értettem, és köszi 1. Válaszoló! )
2023. jan. 31. 23:19
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
2. Ezt én értem, de nem ez a probléma, hanem a matek.
2023. jan. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az ÓE reálisabb, vagy ahogy mondta a másik válaszoló az üzemmérnöki, de még ott is azért van matek. Komoly matek tudás nélkül, itt azért nem sok esélyed van bármit elvégezni, mivel ezen képzések alapja a matek.


A képzés kb. 20%-át természettudományi tárgyak adják.

2023. febr. 1. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is technikum után mentem mérnöki képzésre (gépész) és elsőre sikerült az összes matekos tárgyam. Persze sokan buktak. Ha van érzéked a matekhoz nem lesz gond, ha nincs akkor szenvedni fogsz nagyon
2023. febr. 1. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Tisztázás 2: Értem a matekot, van hozzá érzékem, az emelttel sincsen bajom. Szeretek tanulni is. Összegzésben melyik ad piacképes diplomát majd a jövőben? Szakmailag érdekelnek a hely, voltam a nyíltnapokon, a matekos riogatásokat végighallgattam.
2023. febr. 1. 06:26
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A matekkal nem véletlen riogatnak, azok az emberek akik kibuknak/kiíratkoznak a többsége a matekon vérzik el. Volt egy közgazdász évfolyamtársam, ő már tanult egyetemi matekot, mégsem tudta megugrani a mérnök matekot. Majd kiderül neked mennyire megy. Nálunk olyan 80% körül volt a lemorzsolódás az első évben, ami azóta még feljebb kúszott és valószínű idén is lesz aki kiíratkozik. Szakot meg olyat válassz ami tényleg érdekel.
2023. febr. 1. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
10%

"Szakmailag érdekelnek a hely"

Ja, hát a BME adja a legértékesebb papírt szakmailag.

2023. febr. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%
8. Szerintem nem a BME adja a legértékesebb papírt szakmailag, hanem az ELTE proginfó. Az Óbudai meg ma már semmivel sincs lemaradva a munkaerőpiacon a BME-től, a nemzetközi rangsorokban meg konkrétan meg is előzi a BME-t, amit hadd ne kommentáljak e helyen.
2023. febr. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

#9

"Szerintem nem a BME adja a legértékesebb papírt szakmailag, hanem az ELTE proginfó"

Sajnos nem.


"Az Óbudai meg ma már semmivel sincs lemaradva a munkaerőpiacon a BME-től"

De és még mindig nem kicsit.


"a nemzetközi rangsorokban meg konkrétan meg is előzi a BME-t, amit hadd ne kommentáljak e helyen."

Egyrészt, nem egyetemi rangsort kell nézni, mivel annak aztán értelmi nincs.

Másrészt, ha a megfelelő területet nézed, akkor bizony a BME van elől.


Parancsolj:

[link]

Location-nél beállítod Hungary-t és láthatod, hogy a BME 301-350, ELTE 451-500 és SZTE 651-670.


A THE-n az ÓE tényleg megelőző ezen a területen a BME-t, de ha ezt vetted volna alapul, akkor nem az ELTE-t mondtad volna, mivel azt mind a BME, mind az ÓE megelőzi.

[link]

És ahogy látni az ÓE úgy került előre, hogy a legtöbb mutatója egyébként rosszabb is, mint a BME-é.

2023. febr. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!