Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » NKE-HHK összes katonai szakán...

Miauvau kérdése:

NKE-HHK összes katonai szakán kizáró ok a szemüveg/kontaktlencse?

Figyelt kérdés
Illetve ha alkalmatlannak minősülök mennyire van esély arra hogy fellebbezést követően felvesznek? Területvédelmi tartalékos vagyok, ezt beszámíthatják ilyenkor? Volt szó arról is, hogy megműtetem a szemem, de az alkalmassági vizsgálatokig nem telne el az a fél év, ami ilyen esetben a minimum a műtét és az alkalmassági között. Volt valaki hasonló helyzetben?

2023. febr. 4. 13:57
 1/6 anonim válasza:
84%
Szia! A katonai vezetőinél kizáró ok csak. Nekem a -0,25-ös szemem miatt alkalmatlant adtak Kecskeméten, de másodfokon átengedtek. Nem számítják be tudtommal, hogy tartalékos vagy, nem különböztetnek meg a civilektől. Milyen szemed van?
2023. febr. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
-4es mindkettő
2023. febr. 5. 20:17
 3/6 anonim válasza:
100%
Papíron -/+ 3 dipotria a határ minden szakra. Ha nagyon szeretnél jelentkezni, akkor Kecskeméten kiderül. Amit biztosra tudok, hogy katonai vezetőire semmiképpen nem fognak felvenni. Vagy infora vagy logisztikára tudnál max bekerülni.
2023. febr. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Fellebezéssel lehet esély arra hogy felvesznem bármelyik szakra? Vagy akár úgy hogy közben megcsináltatom a szemem.
2023. febr. 5. 23:23
 5/6 anonim válasza:
100%
Szerintem fellebezéssel esetleg meg lehet próbálkozni, vagy a műtéttel. De mindenesetre egy próbát tényleg meg ér, nincs mit vesztened.
2023. febr. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
81%

A -4-gyel az a probléma, hogy -3.5-től a sportorvos eltilt az összes olyan sporttól és tevékenységtől, ahol a szemet ütés/rázkódás érheti. Így egyből kiesik az összes önvédelmi és sportedzés, de szerintem még a kiképzés egyéb elemei is. A megoldás a következő:


- Vagy megműtteted a szemed, de előtte érdeklődj, hogy a szemműtét kizáró ok-e

- Vagy ha jó tanuló vagy, akkor más jellegű szakra jársz és úgy leszel katona, például fegyvermérnök, építőmérnök, informatikus (kiberbiztonság), villamosmérnök, biológus/vegyész stb.

- Ha nem vagy annyira jó tanuló, de szeretsz szerelni, akkor lehetsz pl technikus, műszerész stb.

- Ha semmihez nem értesz, de nagy hantás vagy, akkor még mindig lehetsz politikus vagy nemzetbiztonsági szakértő mint Nógrádi papa

2023. febr. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!