Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Webdesigner vagy mérlegképes...

Webdesigner vagy mérlegképes könyvelő?

Figyelt kérdés

Nem tudok dönteni. Van egy pénzügyi-számviteli ügyintéző szakmam, de ez a szakma nem annyira tetszik, viszont mérlegképes könyvelőként jól keresnék. Ami jelenleg érdekel, az a webdesigner és szoftvertesztelő szakma, idővel a programozásba is belekóstolnék.


Mit tegyek szerintetek? Régóta gondolkozok ezen, de nem tudok dönteni.



2023. febr. 6. 15:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne, ha youtube-on néznél olyan vlogolókat, akik ilyen szakmába dolgoznak,és bemutatják a szakmában eltelt napjaikat. Külföldieket nézz, de ne indiaiakat. Webdesignerek között kevés szakmaiakat találtam leginkább programozókat, webdevelopereket, akik tényleg azt tanulták,és bemutatták a napjukat, vagy a hetüket. Nem nagyon keresgéltem webdesigner szakmában dolgozókat még. Egyszer egy svéd webdesignert néztem, hogy hogy választ magának egy weboldal tervezési projektet,és bemutatta hogy készíti el a grafikai tervet. Ha keresgélsz ilyen embereket jó ha csekkolod a névjegyét, mert nehogy egy drag and dropos webdesignert fogj ki, mert az azért nagyon nem ugyanaz. Programozóknál láttam már japánokat is és egy francia SAP programozót is. A francia SAP-os is nagyon vicces volt, de a japánok is. Szépen példázzák, hogy teljesen mások, mint ami a köztudatban van az IT szakmában dolgozókról. Szóval utána egyszerűbben tudsz választani is, ha látsz magad előtt példát, akik megmutatják hogy telik egy napjuk a munkával.


De a webdesign azért teljesen más szakma mint a mérlegképes könyvelő, ezt biztos tudod te is. Pl. a webdesignernek nem csak a leíró nyelveket kell ismernie, hanem grafikailag is értenie kell dolgokhoz ahhoz, hogy profin tudja a szakmáját csinálni és usability tesztekhez is értenie kell. A szoftvertesztelő is teljesen más, azért ugye tudod, hogy azért ahhoz is kell tudni programozni, ott a bug-októl kezdve a funkciókig és sorolhatnám azokat átnézni egy több tízezer soros programnál azért nem piskóta.

Na és visszatérve a webdesignerhez rutinszerűen kell tudnia használni a grafikai programokat. Rajzolással milyen barátságban vagy? Az is jó ha jó barátságba vagy. De ugyanakkor az angol nyelv is kell ehhez a szakmához, mert szakirodalmak nagy többsége angol, és a leíró nyelv is. Illetve a logo készítésnél az egyszerű de közérthető, és közismert grafika megalkotása szintén tudomány is, mert ismerni kell hozzá a marketinget,és a reklámot is, de ugyanakkor pl. a fibonacchi-t is és lehetne sorolni. A színtant a színharmóniát, mik azok a complementer vagy analog színek és stb.


Pl. w3school oldalt nézd meg a html és css, html5 css3 leírónyelvet, aztán a keretrendszereket is ismerned kell. Ugye a funkciók ismerete is előnyös ennek a programnyelvnek a megismerése, a responzív oldalak készítésénél pl. bootstrap, a wordpressnél a php-t is ismerni kell, de első körben ha tényleg érdekel a leírónyelveket nézd meg. A programozás azért már másabb. De az előnyös tulajdonság, hogy tanulni szeretnéd, de azért gyakran írják programozó diplomával rendelkezők, hogy az azért nehéz. Egyfajta gondolkodást is igényel de ha érdekel és van tehetséged hozzá, akkor úgyis meg tanulod.

2023. febr. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég más készségeket kíván meg ez a két terület. A könyvelésben más nem is motivál, csak a jó fizetés? Mi érdekel igazán és miben vagy jó?
2023. febr. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 xp ali ***** válasza:
0%
A webdesigner sztem kemény kenyér. Nem a munka, hanem munkát találni.
2023. febr. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!