Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Felvi.hu-n a középiskolás...

A Felvi.hu-n a középiskolás eredményekhez, hogy adok meg új tantárgyat? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Megvan az érettségim(2019-es), viszont nekem kéne a középiskolás eredményekhez egy plusz tárgy(informatika, ami a választott tárgyam volt), ugyebár van magyar nyelv, irodalom, történelem, matematika,idegen nyelv és egy kötelező természet tudományi tárgy(én bioszt választottam).Kérdésem a következő:hogy tudom ezt a plusszt tárgyat hozzáadni, mert nekem nem engedi? Ha nem tudok akkor a választott tárgyamat autómatikusan figyelembe veszik a dokumentum formájában feltöltött középiskolás bizonyítványaim alapján? A válaszokat előre is köszönöm!

2023. febr. 6. 18:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Középiskolai eredményekhez csak az a 6 számít, amit te is felsoroltál (magyar nyelv, irodalom, történelem, matematika, idegen nyelv és egy kötelező természet tudományi tárgy), ott nem tudsz beírni többet, mert év végi jegyek közül csak ezek számítanak.

A választott tárgy az érettségire vonatkozik. Ugye ahhoz, hogy megkapd az érettségi bizonyítványt minimum 5 tárgyból kellett érettségizned, 4 kötelezőből (magyar, történelem, matematika,idegen nyelv) és egy szabadon választhatóból (ezt szokták választott tárgynak hívni). Ezeket viszont nem kell külön feltölteni, mert egy központi adatbázisból le tudják kérni.

Ha az egyetemre feltétel az informatika, akkor se számít az év végi info jegyed, csak az érettségi eredményed.


Tehát a kérdésre a válasz röviden:

Nem tudsz plusz tárgyat hozzáadni és nem fogják a feltöltött bizonyítvány alapján figyelembe venni, mert nem adható rá pont.

2023. febr. 7. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!