Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógyszertári asszisztens...

Gyógyszertári asszisztens szak elvégzése után, tovább tanulhatok-e az egyetemen állatorvosnak, orvosnak, fogorvosnak vagy gyógyszerésznek? Mennyi plusz pontot jelent az egyetemi felvételéhez?,

Figyelt kérdés
Leteszem a nyelvvizsgát és megcsinálom a bioszt/kémiát emelt szinten.
2023. febr. 8. 09:52
 1/5 A kérdező kommentje:
*továbbtanulhatok-e
2023. febr. 8. 10:08
 2/5 A kérdező kommentje:
*pluszpont
2023. febr. 8. 10:21
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
Nem jelent pluszpontot.
2023. febr. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen bármilyen szakra jelentkezhetsz.

Annyi, hogy ugye jövő évtől teljesen új felvételi rendszer lesz, ezért biztosat most még valószínűleg senki se fog tudni neked mondani. Jelenleg annyira össze-vissza van ezzel kapcsolatban minden, hogy 2-3 év alatt még rengeteget változhat és amit most leírok, lehet, hogy már jövő héten se lesz igaz.

Az biztos, hogy felvin egyesével meg kell nézned, hogy az adott szakra az adott egyetem mire ad plusz pontokat.

FONTOS: azonos szakok esetén is előfordulhatnak különbségek az egyetemek között, úgyhogy minden egyetemet nézz meg ami szóbajön.


Az állatorvosi agrár képzésnek számít, így ott 99%, hogy a gyógyszertári asszisztens végzettségre nem fognak plusz pontot adni.


Most nem nézegettem végig az összes egyetemet, mert nem két perc kikeresgélni, hogy hova mit fogadnak el, ha majd aktuális lesz, akkor te úgyis kénytelen leszel ezzel időt tölteni. De amiket most gyorsan megnéztem, ott az általános orvosin és fogorvosin csak egészségügyi képzési területen szerzett egyetemi végzettségre (BSc vagy MSc) adnak plusz pontot, illetve ilyen területen szerzett munkatapasztalatra.


Gyógyszerész szakon, a Semmelweisen például 10 pontot adnak a gyógyszertári asszisztens végzettségedre. Ha 1000 órát dolgoztál is benne, akkor pedig még 20 pontot kapsz.


Nyilván az emelteket kell nagyon jó százalékra megírnod, mert továbbra is azok számítanak a legtöbbet.

A nyelvvizsgát is jó ha megcsinálod, de sajnos legtöbb helyen a komplex C1-es nyelvvizsgára is csak 15-30 pontot fognak adni jövő évtől.

Viszont ami az emelt érettségik mellett még sokat fog számítani, az az egyetem által szervezett szóbeli elbeszélgetés (50-60 pontot fog érni), úgyhogy azt tanácsolom kezdj el kapcsolatokat kiépíteni az egyetemen ahova jelentkezni szeretnél, mert jövőre a protekciósok óriási előnyben lesznek.

2023. febr. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#3 Idén valóban nem, de jövő évtől teljesen más rendszer lesz.
2023. febr. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!