Pannon, BGE vagy BME-GTK?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mindhárom egyetemen a pénzügy és számvitel szak érdekelne. Ami biztos, hogy első helyre az ELTE-t jelölöm, a többi helyre pedig a fentieket gondoltam, de nem vagyok biztos a sorrendben.

A Pannon Egyetemet elsősorban a közelsége miatt választanám. Voltam nyílt napon is, nagyon tetszik a hangulata, viszont Budapesten szerintem több lenne a lehetőség és bár Veszprém sokkal praktikusabb lenne, azért a főváros egy kicsit jobban vonz.

A BGE-PSZK-n is voltam, az valahogy annyira nem fogott meg, eddig szite csak szidták a neten, pedig állítólag az ott szerzett diplomával nagyon jól el lehet helyezkedni.

Végül a BME ami ugye alapvetően műszaki, viszont sok helyen olvasni, hogy a gazdasági kara jobb a BGE-nél. Sajnos itt nem voltam nyílt napon, és alig hallottam valamit róla, szóval nem nagyon merem így megjelölni.

Tavaly mindegyik egyetemen 400 volt a határ, tehát ha idén nem változnak sokat bármelyikre felvehetnének. Most kb 420-30 pontom lenne, ami még az ELTE-re is elég lehet, de azért kellene egy nagyon jó második hely is. Szerintetek?



2023. febr. 10. 23:12
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

Igen, még mindig a BGE az ország vezető pénzügyi egyeteme, a fél üzleti elit itt végzett. Nem elég az összes kéz- és lábujjam, hogy megszámoljam, csak én személyesen hány vezetőt, igazgatót ismerek, amik a PSZF-en végeztek. A másik felük meg a Corvinuson.


A BME nem jobb, mint a BGE. Miért lenne jobb? De bizonyára jó az is. És valóban, “igazi” egyetem.


Összefoglalva: teljesen mindegy, melyikre mész, amennyiben az egyetem Budapesten van. Írd be az ELTE-t, BME-t, BGE-t ebben a sorrendben és hadd szóljon.


A Panda is biztosan jó [valamire], de hol leszel ott gyakornok?

2023. febr. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
Én mindenképpen a BME-re mennék. Lehet közre játszik, hogy innen Szegedről, nagyon sok osztálytársam ment célirányosan oda. Egyébként az ELTE-t leszámítva, ezek közül a BME a legrangosabb egyetem.
2023. febr. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

BME-t végzett mérnök vagyok, mi rengeteg matekot tanultunk olyan szinten ami felesleges. A gazdaságisok kevesebb matekot tanulnak, nekik is felesleges ilyen szinten.


Szóval készülj fel eléggé intenzív matekra. Ezt felvilágosítás gyanánt mondom.

2023. febr. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
33%
A budapesti egyetemek jobban megérnék. Pannon Egyetemet maximum akkor válaszd, ha Veszprémbe akarnál menni, ott több lehetőség van, mint Zalaegerszegen.
2023. márc. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
46%
BME,PE,BGE- ebben a sorrendben.
2023. márc. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
3. válaszolót kicsit kiegészíteném: volt szerencsém a BME mérnöki és gazdasági BSc szakjához is, ugyanannyi matek van. A1, A2 full ugyanaz, A3-ban is alig van eltérés.
2023. máj. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!