Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Meg lehet kapni a 100 többletp...

Meg lehet kapni a 100 többletpontot úgyis, hogy 2 emelt érettségit teszek?

Figyelt kérdés

2023. febr. 12. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
igen, ha felvételi tárgyról van szó
2023. febr. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az #1-es írja.

Esetleg még annyi, hogy csak akkor jár a plusz 50 pont, ha minimum 45%-ot elértél.

Illetve ez már csak idén van így, jövőre az egyetem dönt a plusz pontokkal kapcsolatban és sok helyen nem fogják megadni az emeltekért az 50 pontot.

2023. febr. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Rendben, kicsit megijedtem, hogy már most változtattak, de akkor még egységesen zajlik a pontszámítás.
2023. febr. 12. 15:12
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne. Aki olyan szakra megy ahol kötelező a két emelt (pl. orvosin), az mind ki is maxolja a pluszpontokat ezzel.

Ha viszont idegen nyelvből emeltezel, azt vedd figyelembe hogy csak egy jogcímen jár nyelvtudásra pluszpont, tehát abból a nyelvből vagy az emeltre kaphatsz pluszpontot, vagy nyelvvizsgára, de a kettőre együtt nem (a rendszer a kedvezőbbet fogja adni).

2023. febr. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, tudom. Sajnos nem voltam biztos magamban, így nem olyan rég megcsináltam a nyelvvizsgát, hogy legyen több pontom, de végül nem kellett volna, mert ha megvan angol emelten 60% akkor az felér egy b2-es nyelvvizsgával.
2023. febr. 12. 15:34
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A 2024-es felvételi rendszer szerint nem fog az feltétlenül 100 pontot érni, de 2023-ban még igen.
2023. febr. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!