Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mechatronikai mérnök képzés...

Mechatronikai mérnök képzés mellett van értelme elvégezni egy PLC programozó tanfolyamot?

Figyelt kérdés
2023. febr. 13. 20:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajna nem tapasztalatból beszélek, de én is gondolkozok rajta, villamosmérnökképzés mellett.

Szerintem annak érdemes elvégezni aki kifejezetten gyári és gyártási mérnök akar lenni (tudom a legtöbb mechás erre megy de vannak más területek is). Pl. sok villamosmérnök szintén automatizálásra specializálódik amihez jó lehet ha egy PLC-s képzést elvéhez.


Az meg hogy mennyire éri meg fogalmam sincs, a mérnökök amúgy is jól keresnek.

2023. febr. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 totolala ***** válasza:

SZE mechatronikán vagyok, közösen van PLC-nk a villamosmérnökökkel, de annyira lófa.sz az egész, hogy kénytelen vagyok youtube tutorialokból többet tanulni, mert így nincs képem odamenni az első munkahelyemre. Meg majd valami fizetős kurzusra is beruházni, mert amit itt tanulunk a semmi.

Én nem fizetnék szívesen 4-500ezer forintot egy tanfolyamért, (bár nem tudom, hogy milyen színvonalúak), de szerintem ha rászánsz 2-3 hónapot, és keresel egy rendes yt tutorialt, esetleg a későbbiekben megveszel pár db kurzust udemyn, vagy előfizetsz RealPars-ra, az egy jó irány lehet.

2023. febr. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Olyanra érdemes, ami ad oklevelet a végén. Meg jó ha el tudod dönteni, hogy melyik gyártó PLC családjával fogsz, vagy akarsz dolgozni.

Siemens-nek biztos hogy szoktak lenni képzései mert annak már utána néztem (pár napos és több száz ezer Ft.)

Valszeg van a FESTO-nak is (didactic).

Aztán ott van még az Allen‑Bradley, Mitsubishi, Schneider, Omron, ABB, hogy csak pár nagyobbat említsek.

Hobbi meg lakossági célra (okosotthonok?) jó lehet a Rievtech is állítólag.

2023. márc. 6. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!