Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha már tavaly végeztem gimivel...

Ha már tavaly végeztem gimivel és nem töltöm fel határidőig (holnap) a bizonyítványom (nem érettségi, sima gimis bizi) másolatát, akkor mi lesz? később lesz lehetőségem rá? vagy akk nem is érvényes az idei felvételiim?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok szimplán, nekem kicsit kuka a rendszer logikája :D

2023. febr. 14. 09:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor később kell megcsinálnod azt, amit most is megcsinálhatnál...


Nem tudom, mitől kuka a logikája, persze lehet, hogy csak túl bonyolult.

2023. febr. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Most nincs rá lehetőségem, azért kérdem xd


Nekem nagyon nem egyértelmű a leírás, pl. erre, amire vonatkozik a kérdésem ki se tér, mintha nem lenne opció (hogy valaki hülye) és ami meg egyértelműen le van írva, az 5-ször

2023. febr. 14. 09:46
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nem kockáztatnék.

Írja az oldal, hogy minden adatot fel kell tölteni, ami jelenleg rendelkezésedre áll. Hiánypótlási időszakban elvileg már csak olyan dokumentumokat tölthetsz fel amit február 15. után szereztél meg. Akik idén végeznek, nekik is fel kell tölteni már most a 11-es bizonyítványt, pedig egyszerűbb lenne egyszerre a kettőt májusban. Ezt bizony ellenőrizni szokták.

Valószínűleg nem lenne érvénytelen a jelentkezésed, de úgy venné a rendszer, hogy nem töltötted fel a középiskolai eredményeket és csak a duplázásos módszerrel számolná a pontjaidat, hiába lenne esetleg kedvezőbb a hagyományos módszer.

2023. febr. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Viszont nekem nem kellenek pontok
2023. febr. 14. 10:10
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Ja, ha pontok se kellenek, akkor a legegyszerűbb, ha nem is jelentkezel. Úgy ezt a veszélyt elháríthatod.
2023. febr. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem kötelező feltölteni a középiskolai bizonyítványokat. Ha biztos vagy benne, hogy a duplázásos módszer kedvezőbb számodra, akkor ne foglalkozz vele. Ez csak egy lehetőség, de azért az elárulom, hogy a hallgatók többsége a hagyományos pontszámítással jut be az egyetemre, mert sokkal könnyebb azzal a módszerrel több pontot összeszedni. Viszont ha most nem töltöd fel a bizonyítványt, akkor ettől a lehetőségtől elvágod magad.
2023. febr. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mint mondtam, nem pontozós rendszer alapján megyek tovább, mivel művészetire jelentkezem :)
2023. febr. 14. 12:01
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor csak el kellett volna olvasnod rendesen a tájékoztatót: "Alapképzésen, osztatlan képzésen és felsőoktatási szakképzésben (kivéve a művészet és művészetközvetítés képzési területek szakjain, a művészeti jellegű egy- és kétszakos osztatlan tanárképzésekben, gyógytestnevelő tanár, testnevelő tanár osztatlan szakon, valamint az edző, az óvodapedagógus (cigány-roma szakirány) és a szakoktató alapképzési szakon) a jelentkező tanulmányi pontjait meghatározott középiskolai eredmények alapján számolják, ezért a középiskolai bizonyítvány minden olyan oldalát csatolni kell a jelentkezéshez, amely alátámasztja a tanulmányi pontok számításához szükséges középiskolai eredményeket (pl. a záradékokat, a javítóvizsga vagy osztályozó vizsga eredményét tartalmazó oldalt is stb.)."
2023. febr. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
#7 És ezt nekünk honnan kellett volna tudnunk? Ha ezt már az elején közlöd, akkor sok időt megspóroltál volna mindenkinek.
2023. febr. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
70%
#9: olvass vissza, nem erőssége a logika...
2023. febr. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!