Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE vagy BME matematika bsc?

ELTE vagy BME matematika bsc?

Figyelt kérdés

A BME-ről igazából minden karról csak rosszakat hallottam, az ELTEről pedig azt, hogy túl elméleti. A két egyetem közül melyik "elvégezhetőbb", gyakorlatiasabb? Egyáltalán érdemes megpróbálni, ha az emelt szint egész magabiztosan megy, de versenyeredményem egy sincs? Tudom, hogy az emelt középiskolai matek köszönőviszonyban sincs egy matek szakkal, félek hogy 2 előadás után csak pislognék, mint hal a szatyorban. KÖMAL feladatok ismerősek, de a nehezebbeket (A jelű) el sem tudom kezdeni. Más természettudományos tárgyból nem igazán vagyok jó, de a matektanulást élvezem.

Ha nem is való nekem a matek szak, valami más ajánlás esetleg?



2023. febr. 15. 16:37
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan jelentkezz, ha az emelt szinten boldogulsz. Nyilván a BME a gyakorlatiasabb, hiszen az műszaki egyetem.
2023. febr. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha élvezed a matektanulást, szerintem elég, én is ennyivel jöttem, semmi versenyeredményem meg ilyesmim nem volt. Viszont nem fogok hazudni, szenvedni fogsz valszeg. Sokat. Elég nehéz szak. De ha szereted csinálni, ki lehet bírni. Meg matematikusnak lenni amúgy nagyon menő, izgalmas dolgokkal foglalkozhatsz később is ezzel a diplomával rengeteg területen, pl AI, pénzügyek stb. Illetve ezen a szakon az a jó, hogy azzal, ha érted az anyagot, át is tudsz menni a vizsgán. Nem kell semmit se magolni. És nagyon jól megtanít strukturáltan gondolkodni. Bizonyos értelemben teljesen másként látja az ember a világot matek szak után.

A leírásod alapján egyértelműen a BME-t ajánlanám. A TTK ott nem egy szivatós kar, egy haverom, aki oda jár, azt mondta, egészen családias a hangulat. Nincsenek sok százan, mint a többi karon, szóval a tanárok se úgy állnak hozzá, h na akkor most mindenkit kiszórnak. Ő kifejezetten szeretettel mesélt róla, ami lenyűgözőnek hatott nekem, mert én az elte matekon borzasztó sokat szenvedtem, rage-eltem meg ilyenek. Eltén egyszerűen túl elméleti, túl elavult az anyag, és úgy alapból az intézmény hozzáállása is borzalmas, és itt nem csak a tanulással kapcsolatos dolgokra gondolok, hanem admimisztrációra, igazgatásra meg ilyenekre. Nagyon-nagyon sok bosszúságot okozott már nekem ez a hely, mester esetén meg se fordult a fejemben, hogy maradjak.

2023. febr. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!