Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes anglisztika szakra...

Érdemes anglisztika szakra beadni a jelentkezésemet?

Figyelt kérdés
Igazából csak angolból, meg humán tantárgyakból vagyok jó, ezért gondoltam, hogy anglisztikára beadnám a jelentkezésemet.

2023. febr. 15. 20:00
A kérdező szavazást indított:
Érdemes
Nem érdemes
15 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Ha érdekel az angol/amerikai irodalom, töri, kultúra, nyelvészet, akkor igen, érdemes. Egy nyelvszakkal nyilván nem fogod megváltani a világot, de nem is lehet mellélőni vele.
2023. febr. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%
Nem érdemes, mert teljesen használhatatlan szak. Ha matekból jobb vagy, mint 2-es, akkor inkább jelentkezz nemzetközi gazdálkodás (azaz külkereskedelem) szakra, jobban jársz.
2023. febr. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Mi lenne a célod a továbbtanulással? Csak az, hogy meglegyen a papír? Ez végig fog tolni több év egyetemen?...
2023. febr. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ma van a határidő, tudsz róla? Még ma jelentkezel, ha jelentkezel?
2023. febr. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
Igazabol ha utána elmesz egy tolmács/fordító mesterre azzal nem leszel munkanélküli. És egy tok érdekes munka lehet, és nagyon menő ha valaki anyanyelvi szinten beszel egy nyelvet. Nekem is van egy felsofokum de ennyire nem érdekel az angol, de vannak tolmács ismerőseim, nem is keresnek rosszul, de nem is dolgoznak annyira sokat, sokat utazgatnak, vannak külföldi cégekkel is kapcsolataik. De már mindegy mert már lejárt a határidő, mi lett végül?
2023. febr. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%
Elsőéves anglisztikás vagyok ELTE-n. A nyelvszakokkal, legyen az anglisztika, germanisztika, olasz stb, szerintem sem lehet melléfogni. Sima nyelvgyakorlat, alkalmazott/elméleti nyelvészet, irodalom, történelem órák vannak. Nálunk van 3. évtől specializáció, ahol tanulhatsz médiát, gazdasági angolt, fordítást, vagy akár filmtudományt is például. Nem különösebben nehéz, simán lehet dolgozni mellette ha akarsz, és diploma után igazán felsőfokú nyelvtudással végzel. Lehet hogy sokan tudnak már angolul, de megint más, hogy ki hebeg-habog alig B2-es nyelvvizsgával, és ki az aki szépen tud C1 (vagy afeletti) szinten kommunikálni angolt, és megérteni rengeteg szövegkörnyezetet. Fel tudsz venni minort, amivel tanulhatsz egy másik nyelvet is akár alapképzés mellett. Mesterképzés opciók is vannak, pl a fordítás-tolmácsolás nagyon jó lehet. Akárhogy is savazzák a bölcsészképzést, a nyelvtudást mindenféleképpen keresi a munkaerőpiac; nyelvképzés szerintem nagyon jó és hasznos.
2023. márc. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%

"aki szépen tud C1 (vagy afeletti) szinten kommunikálni angolt, és megérteni rengeteg szövegkörnyezetet"

Szépen tudsz anyanyelvi szinten kommunikálni magyart... és megérteni szövegkörnyezetet...

2023. márc. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!