Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemi képzésre...

Milyen egyetemi képzésre menjek, ha nincs kifejezetten olyan szak ami érdekelne?

Figyelt kérdés

Szeretnék tanulni, azzal nincs bajom, csak még nem tudom, hogy mi az ami érdekel. Miskolci vagyok, ezért leginkább mérnöki, informatikai, illetve 1-2 közgazdász pályát néztem ki.

Nem akarok kertelni, leginkább a fizetés alapján választottam ezeket, mivel nincs konkrét érdeklődési köröm.


Top3 kinézett szak:

-Villamosmérnöki

-Programtervező informatikus

-Gazdaságinformatikus


Ezek közül melyik a legnehezebb, vagy a legértékesebb a munkaerőpiacon?

Igazából bármilyen véleményt szívesen fogadok.



2023. febr. 27. 08:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Programtervező informatikus ha a pénzügyi részét nézzük, viszont nagy szenvedés tud lenni egy-egy szak, utána pedig munkahely, ha az ember csak a pénzért van ott, úgyhogy jól gondold meg mit is választasz.
2023. febr. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Több helyről hallottam, hogy szívás elvégezni az első kettőt, de utána senki nem panaszkodott a munkájával kapcsolatban. Gondolom itt is az van mint bárhol máshol, hogy a tanult dolgok 10%át használod a többit ott tanulod meg.
2023. febr. 27. 12:49
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért ezeken a szakokon elég sok hasznos dolgot tanulhatsz, hiszen sokan már a diploma megszerzése előtt elhelyezekednek, vagy sok esetben, nekem programtervező ismerőseim vannak, akik be sem fejezték végül az egyetemet, mert olyan jó állás ajánlatot kaptak.


Szóval ha van türelmed, ezekhez a programozásos dolgokhoz (annyira nem értek hozzá), akkor nagyon ajánlom, ha én újra egyetem választás előtt állnék 99%-ban programtervező infora mennék az ELTE-re.

2023. febr. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod. Miért pont az ELTE?
2023. febr. 27. 21:22
 5/19 A kérdező kommentje:
Még eszembe jutott a Logisztikai mernöki szak is. Az is jó, vagy közel se annyira mint az előzők?
2023. febr. 27. 21:58
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
A legnehezebb a villamosmérnöki, és akik nagyon jól keresnek ott is fejlesztőként dolgoznak általában. Programtervező is nehéz, ezek helyett a mérnökinformatikust ajánlanám 1-2 fokkal könnyebb, az eredmény ugyan az.
2023. febr. 28. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Az ELTE-t azért írtam, mert az országban elméletileg az ottani programtervező info a legjobb, logisztikai mérnökire jár a húgom, úgyhogy arról tudok mesélni.


Ha érdekel a logisztika és matekosabb, fizikásabb beállítottságú vagy, akkor szerintem szuper, később elhelyezkedés szempontjából sem lesz nehéz dolgod, itt pedig a BME mindenképp. ;)


Amúgy ezeket a szakokat amik érdekelnek gyűjtsd össze és nagyon tudom ajánlani az edukáció kiállításokat, ahol az egyetemi életről is mesélnek, ami szerintem nagyon fontos tud lenni, sőttt..

2023. febr. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a villamosmérnöki a legnehezebb.
2023. febr. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Boldogtalan leszel egész életedben, ha nem fogod szeretni azt, ami a munkád.
2023. febr. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
28%
Mérnoki területen belül az info,gépész,mechatronikai mérnök az ami keresett és fizetett és talán még a gépészet lehet jó vmi nagy gep vagy autogyarto multinál. Ezeken kívül én a többi mernok szakot nem ajánlom, mert jelentősen rosszabbak sztem velük az anyagi kilátások.
2023. febr. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!