Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Így is sikerülni fog az...

Így is sikerülni fog az érettségim?

Figyelt kérdés

Most vagyok 23 éves. Főállásban dolgozok alkalmazottként napi 8 órában.

Nagyon szeretném letenni az érettségit, esti képzésben gondolkodtam ami kb du. 3-tól este 8-ig tart, heti 2 alkalom.


Mivel a legközelebbi iskola lehetőségem 45 km- re van tőlem, így oda- vissza megkellene tennem ezt a távot. A munkáltatómmal talán megtudnám beszélni, hogy csak napi 6-órában dolgozzak az oktatási napjaimon (vagyis remélem.)


A bökkenőt ott látom magamban, hogy nem nagyon voltam jó tanuló ált. iskolában, de egy szakmát sikerült szereznem (4-es gyakorlati és 5-ös elméletiből). Matekból és történelemből, nagyon lemaradva érzem magam.

Szerintetek sikerülhet, így meló mellett egy emelt biosz-kémiát csinálnom? Persze rajtam áll minden, de én a ti véleményetekre is kíváncsi vagyok.



2023. márc. 1. 17:26
 1/5 A kérdező kommentje:
A képzés 2 év.
2023. márc. 1. 17:29
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Még egy emelt is nehéz lenne 2 év alatt, nemhogy 2.


Az érettségit valószínűleg le tudod tenni 2-esre, tehát érettségi bizonyítványt fogsz kapni, de szép bizonyítvány majdnem biztos, hogy nem lesz.


Neked alapvetően a 12 osztályról kell az igazolás, azután akkor mész érettségizni, amikor akarsz.

2023. márc. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az emelt biosz-kémia miatt, gondolom orvosi a célod, amihez viszont nagyon erős emelteket kell írnod, nem elég 45%-ot elérni, hogy felvételt nyerj, mert magasak a ponthatárok. Az ehhez szükséges oktatást nem fogod megkapni az esti suliban, ebben biztos vagyok. Ott maximum a kötelező tárgyakra készítenek fel és azokból is csak a minimális szinten. Tehát bioszból és kémiából még pluszban el kell járnod magántanárokhoz és rengeteget kell rá otthon is készülnöd, mert ez a kettő, a legnehezebb érettségik közé tartozik és az olyan kitűnő tanulóknak is gondot szokott okozni, akik 4 évig biosz-kémia specre jártak a gimiben.

Munka mellett szerintem kizárt, hogy ez így összejöhet, pláne 2 év alatt.. Ennyi idő akkor lenne reális, ha rendelkeznél érettségi bizonyítvánnyal, csak az emelt biosz-kémiára kellene készülnöd és azokat is tanultad volna már korábban, tehát lenne valamennyi alapod belőlük és max 4 órában dolgoznál mellette.

Azt látom teljesíthetőnek a te esetedben, hogy estin megszerzed az érettségi bizonyítványt, utána keresel magántanárt a biosz-kémia emeltre és azokat utólag teszed le. Ez legjobb esetben is legalább 4 évet jelentene, de akkor is benne van, hogy elsőre nem jön össze a felvételi és valamelyik emeltet újra kell írnod 1 év múlva. Az orvosira sokakat csak második-harmadik próbálkozásra vesznek fel, pedig többségük már a gimnáziumban is emelt szinten tanulta a biosz-kémiát.

Természetesen nem lehetetlen bekerülni a te esetedben sem. Nem akarom elvenni a kedved, csak azt szeretném, hogy reálisan lásd, ez mennyi időt, energiát, pénzt fog igényelni és ennek megfelelően dönthess arról, hogy belevágsz-e vagy sem.

2023. márc. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hanyagold, munka mellett lehetetlen, foleg, ha tenyleg az orvosi a cel.

Biosz-kemia emelt nagyon nehez, ha teheted a fizikat valaszd, az konnyebb, mint a kemia, de az orvosin a kemiaval joval nagyobb haszonra fogsz szert tenni, en iden erettsegizem a probaerettsegik nagyon jol sikerultek: magyar: 99% matek 98% tori 90% angol 100% Biosz emelt 81% kemia emelt 92%


Es ezek meg mindig still nem a legjobb pontok, plane ugy, hogy en is rengeteget tanultam ra…

2023. márc. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Munkával napi 8 órával nem igazan, munka nélkül otthon 1 év alatt is behozhato a kémia és biosz emelt viszont neked ottvan meg a többi tantargyad. Esti pedig a minimális tudást kapod igen. Nagyon nagy szorgalom kell hozzá.


Utolsó ez nagyon szép, én is idén felvetelizek fogorvosira, nekünk meg csak tori meg magyar volt idén, a tori 90% a magyar pedig 92% nyelvtan és 82% irodalom lett, de majd lesz matek is

2023. márc. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!