Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy bírjátok ezt a rettenet...

Hogy bírjátok ezt a rettenet nagy tananyagmennyiséget tanító szakosok? Rengeteg idő ráfordítást és hatalmas mennyiségű anyag memorizálását igényli. Plusz ott vannak a húzósabb tárgyak is még. Nagyon nem könnyű! Óvóped-esek, nektek is ennyire nehéz?

Figyelt kérdés

És akkor - ezek után - írják itt egyesek, hogy a tanító, meg az óvodapedagógus diploma milyen könnyen megszerezhető...


Közben a tanítókat sorban lehetetlenítik el (még ha nem is szándékosan) és egyre több terhet, egyre több plusz feladatot tesznek rájuk. Akkor már legalább a képzés lenne (nem csak itt, egyedül ezen a fórumon) valamivel könnyebb...



2023. márc. 7. 19:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A tanárszak ugyanilyen húzós. Aki nem csinálta, az nem tudja elképzelni, pedig így van. Emiatt is nagy a lemorzsolódás. A mi szakpárunkon 19-ből végeztünk 5-en és 3-an nem is dolgoznak közülük a közoktatásban.
2023. márc. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

De persze azért megy az: "ugye milyen jó pálya"?


És a: "tanítóit, óvoped-et egy idióta is meg tudja csinálni"!


...valahol (egyetlen tantárgyról beszélünk) "semmi" 180 dalt kell megtanulni. Ugyan, mi az...

Mert csak a progmat és a villamosmérnöki lehet nehéz, tanítóknak nem kell semmi.......

2023. márc. 7. 20:08
 3/14 A kérdező kommentje:
Amilyen hiány van (és lesz!) tanítókból igazán könnyíthetnének a hatalmas megjegyzendő anyagok mennyiségén. Vagy leszedhetnék a sok fölösleget.
2023. márc. 7. 20:10
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
Érdemes elolvasni az új BM tervezetet, mert ha bevezetik pl. az akár 48 órás munkahetet és az akár júl 15.ig tartó tanévet meg a többi nyalánkságot, aki teheti elmegy a pályáról, a fiatalok meg nem is mennek közelébe se.
2023. márc. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Végzős vagyok, sosem éreztem, hogy nagy mennyiséget kellene tanulni.
2023. márc. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%

Ez ugye csak troll kérdés? A középiskolából, ahol én is tanultam mentek páran tanító, vagy tanári pályára. Jellemzően pics@hülye lányok voltak, közepes jegyekkel a gimiben. Aztán osztották az észt a gimiben kitűnő tanuló későbbi joghallgatóknak, mondván "fordult a kocka", ami azt jelentette, hogy a joghallgatók kaptak közepes jegyeket az egyetemen, amazok meg ötösöket. Hát nyilván a vak is látta, hogy nem ám a tanítóképző a könnyebb, hanem ők táltosodtak meg. :) Nevetséges.


180 oldal...csak mondom, hogy az orvosi 2-3. évében hetente szokás 250-300 oldalakat tanulni.

2023. márc. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Az orvosi, amit írtál - ezek után borzasztó lehet. Hetente annyit, Jézus.


Ugyanakkor (továbbra sem kevesellve a nekik megtanulni muszáj mennyiséget), én 180 DAL megtanulását; totális, pontos memorizálását, visszaadását írtam.


Nem azt, hogy az orvostan hallgatók abból a 200 oldalból X információt (a 200-hoz képest kevesebb mennyiségét) tanulnak meg, hanem 180 ének hiánytalan megjegyzését.


Azért ez sem egy pics@hüly€ leányálom...


(De tudom, mindjárt írni fogod, hogy az orvosok tudásán, vagy nem tudásán életek múlnak. És én is sejtem, hogy a tananyag SOKKAL nehezebb nekik.

De itt is van bőven mit bemagolni! Túl sokat is egy csupán csak tanítói szinthez.

Ami pont azért rossz, mert ide nem a hülyéretanulás miatt jelentkezel.)

2023. márc. 8. 00:28
 8/14 anonim ***** válasza:
#7. Elnézést, már látom, hogy dalt írtál, éjfélkor működött nálam egy pillanatnyi diszlexia. :)
2023. márc. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem nem fogják csökkenteni a tananyagmennyiséget már csak azért sem, mert a felsőoktatásban már valahogy szűrni kell az embereket. Lehet, hogy nem a tanító szak a legnehezebb, de ott is bőven kell tanulni. Nekem volt egy tanító szakos barátnőm, és sok értelmetlen dolgot kellett megtanulnia, környezetismeretből pl. a növények latin neveit, stb.


Az pedig, hogy milyen a tanítók/tanárok megbecsültsége és fizetése, nem befolyásolja a képzés színvonalát vagy a tananyagmennyiséget.

2023. márc. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"Az pedig, hogy milyen a tanítók/tanárok megbecsültsége és fizetése, nem befolyásolja a képzés színvonalát vagy a tananyagmennyiséget."


De befolyásolja (befolyásolhatNÁ), mert senki nem akar majd tanítónak menni.


És ha egyre csak nehezítik (lásd amiket Te is írtál: "sok értelmetlen dolgot kellett megtanulnia, környezetismeretből a növények latin neveit", illetve: "szerintem nem fogják csökkenteni a tananyagmennyiséget"), akkor duplán meggondolja a delikvens, hogy kíván-e tanítónak, tanárnak, vagy óvoped-nek jelentkezni, mely ezzel még rátesz a hivatás megnembecsültségére!

(Legyen az illető akár középiskolás, akár pályáttévesztett, későn ébredő középkorú, mindegy.)


"Sok értelmetlen dolgot kellett megtanulnia, környezetismeretből pl. a növények latin neveit."


Igen, egy újabb dolog, melyet elemi iskolákban teljes bizonyossággal használni fog a kicsik előtt - hiszen ők köztudottan még mezt is meg akarják tanulni a magyar elnevezések mellett! :))

Szerintem is hülyeség a sok ilyen és hasonló dolog - már ketten vagyunk. :)


"Elnézést, már látom, hogy dalt írtál, éjfélkor működött nálam egy pillanatnyi diszlexia."


Semmi gond - akárkivel megesik!


De azt (ettől függetlenül) fenntartom, hogy mégis minek egy óvoped-nek 180 dalt hiánytalanul memorizálnia?! Valahogy az én időmben nem daloltunk (kb. egyáltalán nem), és ha néha igen, azon énekek száma sem volt még 20 sem, nemhogy 180... :)

Újabb értelmetlen hülyeség.


(És ezek után írják itt, hogy ezek milyen "könnyedén elvégezhető" szakok. Lehet, egyeseknek valóban az, de szerintem ők vannak elhanyagolható kisebbségben.)

2023. márc. 8. 17:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!