Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » FONTOS DÖNTÉS ELŐTT ÁLLOK,...

FONTOS DÖNTÉS ELŐTT ÁLLOK, mit tegyek?

Figyelt kérdés

25 éves férfi vagyok, de ez mellékes információ.

12-13 éves korom óta érdekel a tudomány, és több mint 12-13 éve örömmel tölt el, ha beleáshatom magam valamilyen tudományos témába, legyen az a pszichológia, orvostudomány, csillagászat, stb. Középiskolában informatikát tanultam, de nem igazán éreztem magaménak azt a szakmát.

Elhatároztam, hogy szeretnék diplomát szerezni, de nem tudom melyik irányba kéne elindulnom. A legjobban a mérnökinformatikát szeretném, mert részben vannak olyan dolgok benne, amik érdekelnek, de a programozás része egyáltalán nem érdekel. Úgy igazából talán az informatika sem. Szívesebben mennék pszichológiára, de abból rengeteg van, orvosnak is szívesen mennék, de úgy érzem kicsit késő, és annó is féltem belevágni, mert lebeszéltek róla, mondván, hogy nagyon hosszú. Több terület érdekel, de nem tudok dönteni, hogy melyiket kéne. A pénz kereseti lehetőség számítson?



2023. márc. 9. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:
37%
Ha 25 évesen egy olyan oldalon kell ezt megkérdezned, ahol 10-15 éves trollok a fő közösség, akkor azt gondolom nem neked való a továbbtanulás!
2023. márc. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%

Nem vagy elkésve az orvosival, sokan kezdik ennyi idősen, ha az érdekel, akkor szerintem próbáld meg. Kezdj el már most készülni az emelt érettségikre, ha egyedül nem megy, akkor keress egy felkészítő kurzust és hajrá.

Olyat semmiképp se tanulj, amit nem szeretsz, mert az egyetem is szenvedés lesz és később a munkát is utálni fogod.

2023. márc. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem ha nincs egyértelmű elköteleződésed egyik szak felé sem, akkor még várj a döntéssel!!


Menj el dolgozni, próbáld ki magad több területen és akkor majd megjön az elköteleződés is valamiféle irányba.


Ne vadidegenektől várd, hogy megmondják neked a tutit!

2023. márc. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"A legjobban a mérnökinformatikát szeretném, mert részben vannak olyan dolgok benne, amik érdekelnek, de a programozás része egyáltalán nem érdekel. Úgy igazából talán az informatika sem"


Akkor tulajdonképpen mi érdekel belőle...?

2023. ápr. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!