Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudnátok nekem segíteni az...

Tudnátok nekem segíteni az alábbi kérdésekben? Gazdaságinformatikusnak szeretnék továbbtanulni, így elsősorban gazdinfósok válasza segítene a legtöbbet. Szívesen fogadnám a válaszaitok, sokat segítene. Az alábbi kérdések érdekelnének:

Figyelt kérdés

Szerintetek mi az oka annak, hogy rengeteg a jelentkező a szakra, mégis rendszerint alacsony ponthatárral be lehet jutni?


Mennyire nehéz elvégezni a szakot, úgy, hogy nincsen előzetes infó tudásom, egyetemen erre figyelnek, hogy nagyjaból előről kezdjék a tananyagot, vagy van egy elvárt szint?


Milyen arányban van a lemorzsolódás?


Hogy néz ki egy tanterv, napi hány órád van, heti hány nap vannak óráid?


Otthon mennyit kell tanulni egy nap órákon kívűl, van-e arra idő, hogy esetleg mellette lehessen dolgozni?


Erős a matek ezen a szakon?


Sokan vannak ezen a szakon, mennyire barátságos a légkör, fiúk-lányok aránya hogy alakul?


Illetve az elhelyezkedés mennyire könnyű egyetem után?


Ha időt fordítatok rám, azt nagyon megköszönném, sokat segítenének!



2023. márc. 16. 19:01
 1/2 anonim ***** válasza:
76%

Én az Óbudai Egyetem gazdinfójáról tudunk írni, de hátha valakinek hasznos:

1.Ezt nem tudom.

2.Nem szükséges előzetes infó tudás, én gimnáziumból jöttem, középszintű infó érettségivel.

3.A prog tárgyakon a legkönnyebb megcsúszni, amin a szak nagy része meg is csúszott nálunk. Van aki abbahagyta az egyetemet, de sokan küzdenek a proggal.

4.Nekem sikerült úgy összeállítani az órarendet, hogy mindig legyen 1 szabadnapom, de néhány félévben 2 is volt.

5.A KGK-s tárgyak annyira nem melósak, a NIK-esekre azért kell készülni.

6.Erős, a NIK-en vannak az órák.

7.Mi kb. 100-an kezdtünk, abból kb. 10-15 lány.

8.Hát attól függ milyen irányban helyezkednél el, én szoftverfejlesztő gyakornoki munkát találtam, 2-3 hónap keresés után.

2023. ápr. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hátha valakinek még hasznos lesz az első kérdésre a válasz így később:

azért lehet alacsonyabb ponttal bejutni a jelentkezők számától függetlenül, mert jellemzően mindenki csak második vagy harmadik helyen jelöli meg, előrébb szokták a hallgatók a mérnökinformatikus szakokat jelölni, és bíznak benne, hogy ha nincs meg a mérnökinfó, akkor a gazdinfóval is tudnak majd programozónak menni.

2023. júl. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!