Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltok, milyen orvosnak...

Mit gondoltok, milyen orvosnak éri meg leginkább elmenni?

Figyelt kérdés
Engem elsősorban a szemész, háziorvos és a transzfuziológus érdekel, viszont nem tudom melyikkel tudnék legjobban elhelyezkedni, jól keresni illetve kisebb felelősséget vállalni (mondjuk egy neurológushoz képest). Vannak tapasztalataitok?

2023. márc. 18. 22:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
Elhelyezkedni simán eltudsz, mivel kevés az orvos. De ilyen hozzáállással, hogy jajj, kevés felelősség, de sok pénz, nem biztos, hogy az orvosi pályán kéne gondolkozni.
2023. márc. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%
A felelősség egyforma, ilyen alapon nem lehet választani. Különben is miféle orvos lennél ilyen erkölcsi érzékkel?
2023. márc. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Orvosként inkább az vezéreljen, amelyik terület a legjobban érdekel. Majd a klinikai modulok során úgy is látsz ezt is, azt is, aztán az egyik terület úgy is a szívedhez nő.
2023. márc. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
8%
Házi. Egy jó vidéki praxis, és KIRÁLY leszel.
2023. márc. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
94%

Ha nem akarsz felelősséget vállalni, akkor semmilyen! Ez a szakma erről szól, ha bőrgyógyász vagy, ha agysebész. Bár az előbbinél kisebb az esély egy műhibára, de a felelősség ott van akkor is.


A béreket meg most tolták fel, erről ennyit.

2023. márc. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
91%
4. Ezt élből kizárom. Tévedés.
2023. márc. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
31%

6. Én elmondom mit látok nagyimék falujában:

A doki sosem költ a rendelőre, a falu fizeti neki. Az asszisztenst is, aki fullos csaj. A doki kapja a fát, a rendőrök félrenéznek mikor meghajtja a kocsit, és minden hétvégén viszik vadászni, kapja a húst, tojást, terményt. Mellette képviselő az önkormányzatnál.

Hidd el, sokan cserélnénk vele.

2023. márc. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy nem vállalnék felelősséget, nyilván mindent megtennék a betegért, viszont rettenetes lelkiismeret furdalásom lenne, ha az én kezem alatt halna meg valaki. Éppen ezért gondolkodom olyan szakon, ahol nem kell "életet mentenem". Akik tényleg segíteni próbáltak, azoknak pedig köszönöm szépen!
2023. márc. 18. 22:49
 9/21 anonim ***** válasza:
90%
8. "...ahol nem kell "életet mentenem"..." Más az egyetemen kell, a gyakorlaton, mikor rád sózzák az ügyelést. vagy simán benézel valamit a rendelői gyakorlaton.
2023. márc. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
52%
Én szerintem a szemész. A házi orvosnak is óriási a felelősség közvetett módon, hogy észre vesz-e betegségeket, elváltozásokat, megfelelő gyógyszert ír fel stb.
2023. márc. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!