Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az minden esetben igaz, hogy...

Az minden esetben igaz, hogy akiknek a matek, fizika (kémia) megy jobban, azok majd többet fognak keresni, illetve jobban el tudnak helyezkedni, mint a humánosok (magyar, irodalom, történelem)?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy így van-e ez, de sajnos én inkább humános felfogású vagyok, tehát a tanulós tantárgyak mennek jobban, de most ahogy egy pár hónapja járok minden héten korrepra (matekra) már 4-eseket írok. Elsős gimis vagyok.

Ha esetleg felfejlődök matekból, akkor még lenne esélyem olyan fősulira/egyetemre menni, ahol matek van?

Tudom, ehhez nagyon jó matekosnak kell lenni, de a volt osztálytársam nővére is a BGE-re jár, viszont neki is neccesen ment a matek gimiben, mert sokszor volt ugyanannál a tanárnál, ahova én is járok.


Esetleg aki közületek szintén humános agyú, az leírná, milyen végzettsége van?

Köszönöm! :)


2023. márc. 20. 18:20
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy olyan munkahely lenne jó, ahol nagyon sokat tudok majd keresni - meg fogok tudni élni, nem kell függenem senkitől, és szeretnék majd családot is a jövőben.
2023. márc. 20. 18:22
 2/14 anonim ***** válasza:
67%
Nekem az egyik legjobban kereső ismerősöm bölcsész, francia-magyar szakon végzett. Egy francia cég ide kiküldött vezetőinek tanít magyart és fordítva.
2023. márc. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz minden esetben. Valószínűleg Gauss eloszlást követnek a keresetek, és a matekosoknak nagyobb az átlagos keresete.
2023. márc. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%
Vannak jól kereső humánosok is. Például a jogászok egy része igencsak magas jövedelmű lesz, de külföldi cégeknél még néha igencsak jól kereső bölcsészeket is találni. Mindenesetre nagy átlagban a reál szakokon végzettek általában jobban keresnek.
2023. márc. 21. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Akiknek a real tárgyak mennek és ilyen területen helyezkednek el azok jól fognak keresni. Aki humán területen azok is kereshetnek jól, de nem mindenki fog jól keresni ilyen területen.
2023. márc. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen, de egyre többen mondják, hogy nem értik a matekot, mert igazából nagyon sok felesleges hülyeség van benne.
2023. márc. 21. 09:46
 7/14 anonim ***** válasza:
55%
#6: Matekozni sosem felesleges. A matematika a kognitív képességek fejlesztésének kiváló eszköze. Ebben az értelemben mindig, mindenkinek hasznos dolog.
2023. márc. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Logikusnak tűnik a terved, hogy magadra erőltetsz egy reál szakot és azzal elhelyezkedsz. Viszont valószínűleg soha nem fogod azt az érzést megtapasztalni, mint amikor azt csinálod, amit tényleg szeretsz. Tudom, mert tapasztalatból beszélek, ugyanis én is ezt csináltam, elvégeztem egy mérnök szakot és abban dolgozom.


Jól keresek, legalábbis sokkal jobban, mintha humán irányon maradtam volna. Néhány évig meg is voltam ezzel elégedve, de egy idő után nekem nagyon monoton lett, és lelketlen ez az egész, valahogy nem teljesít ki, valami hiányzik belőle. Ez egy folyamat, először el voltam ájulva, hogy milyen lehetőségeim vannak, és jól jött, hogy normálisan keresek, de aztán ebbe beleszoktam és ma már csak a mindennapok egyformaságát és sivárságát látom. Folyamatosan azt érzem, hogy amit csinálok, ez igazából nem én vagyok. Mindig vannak nálam jobbak, a munkámban középszerű vagyok, különösebben nincs benne sikerélményem, habár érdekel egyébként, és nem mondanám, hogy utálom.


Viszont tudom, hogy ha azzal foglalkoznék, amit tényleg szeretek, a humán irányt, akkor abban szakmai sikereim lennének és sokkal több elismerést kapnék, de autóm és lakásom biztosan nem lenne, kb. otthon élnék a szüleimmel. Lehet, hogy az azonos érdeklődési körűekkel pezsgőbb szellemi és közösségi életet élnék (ami nagyon hiányzik és nagyon vágyom rá egyébként), ilyen szempontból mozgalmasabb és "valamilyenebb" lenne az életem.


Sokszor gondolkodom azon, hogy melyik a boldogabb ember, aki azt csinálja, amit szeret, de anyagilag sokkal szerényebbek a lehetőségei, vagy pedig aki jól keres, de egyformák a mindennapjai és valahol őrli, és ha nem is utálja, de nem is szereti, amit csinál?


Nekem ez pl. egy dilemma, mással nem biztos, hogy így lesz, lehet, hogy te pl. megtalálod magad egy reálosabb irányban, ezt nem lehet tudni. Bár ha magántanítványhoz jársz és úgy vagy négyes szinten, akkor szerintem ez az egész neked is csak egy erőlködés lesz. Nem tudom. Mindenesetre leírtam a példámat, hogy lásd, hogy van ilyen is. Ez a dilemma egyébként, amit most felvázoltam, engem komolyan próbára tesz lelkileg, és lehet, hogy már csak ezért is hagynom kéne az anyagias életmódot a francba.

2023. márc. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#7

Azt értem, de például az algebrának, egyenleteknek, hatványozásnak nem vesszük hasznát sehol (én úgy vélem) vagy igen? :/

2023. márc. 21. 11:10
 10/14 anonim ***** válasza:
Hatványozás például bármilyen kamatnál előjön. Egyenletek is nagyon sok helyen. Algebra meg az hogy két számot össze tudsz adni és szorozni, az sem haszontalan.
2023. márc. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!