Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Létezik olyan kereső, ami...

Létezik olyan kereső, ami megmutatja, hogy pl biosz és magyar emelt szintű érettségi milyen képzésekre jó?

Figyelt kérdés

2023. márc. 22. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal nem. Én is kerestem ilyen opciót, de nem találtam.

Először szakot kell választanod és utána tudod megnézni felvin, a szakok leírásánál, hogy mit fogadnak el oda.

2023. márc. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%
Kicsit fordított módon gondolkozol. Nem az érettségihez kéne szakot választani, hanem a kiszemelt szakhoz érettségit.
2023. márc. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem gondolkodom fordítva, mert abból indulok ki, mi a gyerek erőssége, miből tudna egy jó emelt szintűt letenni, de azért köszönöm, hogy megmondtad nekem, hogyan gondolkodom.
2023. márc. 23. 06:18
 4/5 anonim ***** válasza:
86%

Mondjuk nem aszerint kellene választani, hogy miben a legjobb, hogy tuti felvegyék, hanem hogy mit SZERET, és mit tud magának elképzelni 40-50 évig, mint munka, vagy hivatás.


Én talán jobb voltam irodalomból, mint kémiából, de attól, hogy jó voltam benne, egyáltalán nem jelentette azt, hogy én ezzel foglalkozni akarok bármit is, ami több mint hobbi, vagy érdeklődés.


Az se biztos, hogy egyetemre kellene mennie.


Inkább azt javaslom, hogy menjetek el, vagy menjen el több orientációs napra, educatiora, pályaválasztási tanácsadóhoz, mert nem feltétlenül lesz jó vége, ha középiskolai tantárgyak szerint szeretnéd determinálni a jövőjét.


Esetleg, ha itt kiírsz egy kérdést, hogy ilyen érdeklődéssel és ilyen eredményekkel milyen szakirány felé érdemes szaglászni, akkor többet tudunk segíteni.

2023. márc. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a kérdésre fent már megkaptam a választ. Educatiora szeretnénk kimenni egyébként. Aztán majd meglátjuk.

Szerintem hiába szeretem én a fizikát, ha nem vagyok jó benne, akkor nem leszek sikeres és boldog fizikus. Illetva valószínű, hogy soha nem is leszek fizikus. Szóval az is számít, hogy mit szeret, meg az is, hogy miben jó. És az utóbbit nem feltétlenül tükrözik az osztályzatok.

2023. márc. 23. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!