Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pályaválasztásban segítség? O...

Pályaválasztásban segítség? Orvosi vagy vmi más?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 10.es vagyok és hamarosan faktot kell választanom.

Utóbbi időben elgondolkodtam az orvosin, viszont nem tudom nekem való e;nincsen semmilyen belső hang vagy határozott meggyőződésem higy miért az legyek, egyszerűen csak érdekesnek tartom és hát nagy presztízsű meg minden.

A tanárom miatt egy ideig utáltam a bioszt, de rájöttem h nem is rossz, tök érdekes. Ha orvosra mennék akk a fizikát venném fel a biosz mellé,egyrészt mert azzal egészen jól meg vagyok, másrészt nálunk nincs is kémia fakt


A legtöbb tárgyból jól teljesítek, viszont most nincsen olyan amit nagyon szenvedélyesen tanulnék. Az infó, matek, fizika és az idegennyelvek talán azok amik felé több az érdeklődésem. Szóval

Próbáljam meg az orvosit vagy inkább a fent Leírt tárgyakból próbálkoznak?

A válaszokat előre is köszönöm!!



2023. márc. 23. 17:29
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
A lányom mindig kitűnő tanuló volt ráadásául kiváló kézügyessége és nyelvérzése van. Ő is sokat dilemmázott anno, hogy orvos, grafikus, jogász vagy mérnök legyen és végül orvos lett. Nem bánta meg, remekül és, igaz nem itthon.
2023. márc. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha érdekel a biosz és a fizikát is szívesen tanulnád, akkor azokat vedd fel faktnak. Hátrányod biztos nem lesz belőle és ha egy kicsit is érdekel az orvosi pálya, akkor nem árt ha emelt óraszámban tanulod a felvételi tárgyakat. Nyilván nem lehetetlen úgyse bekerülni, ha valaki nem volt faktos középiskolában, de lényegesen egyszerűbb ha nem magadtól kell felkészülnöd az emeltekre.

Azon pedig még bőven ráérsz gondolkozni, hogy hova szeretnél majd felvételizni. Attól, hogy most felveszed a bioszt meg a fizikát, nem muszáj orvosira menned, ezzekkel rengeteg más szakra is tudsz majd jelentkezni.

2023. márc. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!
2023. márc. 23. 19:53
 4/8 anonim ***** válasza:
21%
Orvosira akkor menj, ha jó erős gyomrod van. Sok halállal és undorító betegséggel fogsz szembesülni.
2023. márc. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is vedd fel a bioszt és a fizikát, aztán ha nem tetszik max leadod. Én fogorvosira járok, sokáig állatorvosi volt a terv de sajnos megváltozott miután dolgoztam allatklinikan és ismerős allatorvosok mellett is, nem bántam meg, szeretem és tényleg úgy érzem ez érdekel. Nekem is jó nagyon a kézügyességem, a grafikus szak is érdekelt sokáig, szerintem zsenik.


Egyébként ha jól megy a matek és az infó az se egy rossz páros, sőt. De ha úgy érzed van bármi hivatottsagod az orvosi felé, akkor inkább azt javaslom. Viszont ha afelé mennél és fizikabol emeltezel, ajánlom az egyetem elkezdese előtt hogy kicsit turbózd fel a kemiadat, mert orvosira nagyon kelleni fog. Nem kell emelt szinten de azért az alapoknál egy kicsit többet tanulgass, nálunk nagyon nagy lemaradásban voltak akik fizika emelttel jöttek és sajnos is kb semmi előnyük nem volt,a biofizika abszolvalhato volt nekem az egyetlen fizika keplettel amit tudok kb😂 de természetesen erről nem tehetsz hogy nem indul fakt:// nálunk volt, bár eléggé nevetséges szinten, utolsó evben kaptuk meg az első normális szaktanart

2023. márc. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha érdekel az orvosi pálya akkor próbáld meg, ha nem próbálod meg akkor egész életed során ostorozni fogod magad miatta.
2023. márc. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Pályaválasztási órán azok akik orvosira jelentkeztek azt kérdezték hogy biosz mellé kémia/fizika, és a válasz az volt, hogy a fizikával felvesznek, de kémia nélkül ki fogsz bukni. Azaz talán a kémiával jobban járnál, de nézz utána mindenesetre.
2023. ápr. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fizikaval valóban nehezebb orvosin mint akik kemiaval jöttek de nem garantált a bukás. Többet kell gyakorolni, de ha úgy érzi fizikabol emelttel fix bejut kemiaval meg nem akkor nem érdemes azért kemiaval szenvedni
2023. ápr. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!