Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnökit mennyire nehéz...

Gépészmérnökit mennyire nehéz elvégezni annak aki nem kifejezetten matekekzseni?

Figyelt kérdés

2023. márc. 27. 20:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%
Elég nehéz.
2023. márc. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy barátom aki azt csinálja és bár az apja matek tanár és anno emelt matekot irt (76% lett neki, szóbeli nem volt) eszes gyerek de nem az a matekzseni típus, és nem tanul sokat mégis sikeresen abszolvalja eddig. Szóval attól függ mit takar a nem kifejezetten matek zseni, ha a 70% feletti emelt akkor simán, ha a közép 25% a cél akkor nehezebb már
2023. márc. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Közép érettségi itthon 4-re, 5-re sikerül a korábbi éviekből
2023. márc. 27. 22:40
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
24ben erettsegizel? Vagy idén?
2023. márc. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Nem olyan nehéz a matek, legalábbis BMEn nem. Típusfeladatokat adnak fel, amit simán be tudsz gyakorolni, és nem olyanokat, ahol gondolkozni kéne.
2023. márc. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Idén
2023. márc. 27. 23:30
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell matekzseninek lenni ahhoz, hogy elvégezd, céltudatosnak kell inkább lenni. Ha elhatározod az egyetem legelején, hogy tanulni fogsz, akkor el fogod végezni. Ha az a célod, hogy gépészmérnök legyél és ezért megteszel mindent akkor el fogod végezni.
2023. márc. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Egyáltalán nem kell "matekzseninek" szerintem semmilyen mérnökszakon, de még fizikuson sem. Nyilván matek szakon kell, hogy még a matekosok között is jó legyél.
2023. márc. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Matekszakon se kell matekzseninek lenni. Csak max szorgosan tanulni. Volt ismerősöm 4es középsulis matekkal jött bme matekra, és simán elvégezte jó jegyekkel. Még mondta is hogy szerinte a matek a legnagyobb büfészak BMEn. Egyedül ha elméleti irányba mész matekon, akkor kell hogy jó legyél belőle.
2023. márc. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Miért nem olyanok mennek akik szeretik a matekot.

Én például imádom a matekot és a fizikát.

2023. ápr. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!