Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnökinformatika, villamosmér...

Mérnökinformatika, villamosmérnök vagy fizika szakra érdemes mennem?

Figyelt kérdés
Mindhárom szakterület érdekel.

2023. márc. 31. 16:23
 1/7 anonim ***** válasza:
27%
Fizikus-mérnök szak lehet, hogy tetszene ezek alapján. Idén indul ha jól tudom és nagyjából lefedi mindhárom területet alapszinten ahogy néztem a tantervet. Egyébként én mérnökinfóra járok és szerintem akkor érdemes jönnöd erre a szakra, hogyha nagyon érdekel a matek, tehát nem feltétlen értened kell a matekhoz(bár nem árt), hanem kell egyfajta érdeklődés ezekhez a magasabb matekos tárgyakhoz, amik anyaga vissza-vissza jön a többi tárgy során. A többi szakról nem szeretnék nyilatkozni, majd biztos van olyan, aki ezekre a szakokra jár/járt.
2023. márc. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
21%
Ha programozás akkor infó, ha hardveres, villamos dolgok akkor villamos, ha elméleti akkor fizika
2023. márc. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
A villamosmérnök a leguniverzálisabb szak ezek közül, szóval oda.
2023. márc. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Èn villamosra mennèk.
2023. ápr. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%

Az első válaszolóval ellentétben én nem ajánlanám a fizikus-mérnökit. Nyilván senkinek nincs róla tapasztalata, mert idén indul (újra) először, de a tanterv alapján "sokat markol de keveset fog". Ráadásul angol nyelvű szak, ami azt jelenti, hogy az általában finoman szólva sem jó előképzettségű külföldi hallgatókkal tanulnál együtt, így szakmailag általában kevesebbet kapnál, mint a magyar nyelvű képzéseken.


Én egyértelműen a villamosmérnöki szakot ajánlanám neked (disclaimer: villamosmérnök vagyok). Ott kapsz némi informatikai alapképzést, illetve megfelelő szakirányon egy speciális területen (beágyazott rendszerek) mély ismereteket is, ugyanakkor a fizika is megjelenik, villamosságtan és elektromágneses terek területén ugyanolyan komolyan, mint a fizikus szakon. Van lehetőséged informatikai irányba is elmenni (simán felvesznek általános szoftverfejlesztőnek is villamosmérnöki diplomával, ha éppen ahhoz van kedved), de a megfelelő területeken elmélyülve akár egy kutatóintézetben is dolgozhatsz fizikusokkal együtt. Meg lehetsz simán villamosmérnök is, ami a legmenőbb az összes lehetőség közül :)

2023. ápr. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
15%

Mérnökinformatikus diplomával tudsz legtöbb IT területen elhelyezkedni, olyanon is amivel sima villamosmérnöki diplomával nem állnak szóba veled (igen az IT nem csak programozásra és beágyazott rendszerek fejlesztésére korlátozódik le, hanem Cloud, DevOps, AI/ML, Big Data Engineer stb... területek is igen felkapottak és jobban fizetnek amiről egy átlag villamosmérnöknek aki tanul alapsztinű programozást fingja nincs hogy milyen keretrendszereket használnak)


Villamosmérnök univerzális és valóban jó alapot nyújt több területhez ezért ha nincs egy konkrét elképzelésed hogy IT-n belül szeretnél érvényesülni akkor teljesen jó


Fizikusnak nem mennék mert ezzel inkább kutatónak mehetsz el ami jellemzően alulfizetett, az első 2 opció sokkal versenyképesebb

2023. ápr. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
81%

Data Science, Machine Learning területen kb. semmit nem számít az az 1 félév (!!) baba statisztika, amit a mérnökinformatikusok tanulnak, és még mesterszinten is röhej az ML specializációjuk. Most túl azon, hogy mindhárom diplomával felvesznek data scientistnek ha mellette képzed magad, ebben a szakmában tartalmileg sokkal többet ér egy fizikus diploma, akik legalább rendes matekot + statisztikát tanulnak majdnem matematikus szinten, és láttak már igazi, nagytömegű adatot a képzésük során.


Az meg nem igaz, hogy a villamosmérnökök ne tanulnának programozni.

2023. ápr. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!