Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME Mechatronikai mérnök...

LCDávid kérdése:

BME Mechatronikai mérnök szakon milyen programozási nyelvet tanulnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


BME-re készülök mechatronikára, és kéne egy kis segítség.

Tudok már elég jól pythonul, és szeretnék megtanulni egy olyan programnyelvet, aminek a jövőben hasznát tudom majd még venni.

Azt tudom, hogy beágyazott rendszereknél (fő célom ennek a megtanulása) a C és a C++ a legelterjedtebb. Ezek közül BME mechatronikán melyiket használjátok? Vagy valami más tipp?


Segítségeteket előre is köszönöm!



2023. ápr. 2. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
C, C++ bőven elég ha a beágy érdekel esetleg Assembly de ne az legyen az elsődleges. Python az felesleges beágy területre.
2023. ápr. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1 és C vagy C++ szerinted?

Amúgy pythont nem beágyazottra tanultam meg.

2023. ápr. 2. 17:14
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Immár 3 éve dolgozom beágyazott szoftverfejlesztőként. Eddig minden munkahelyemen kellett a C/C++ mellett a Python is, szóval egyáltalán nem felesleges. Sőt, kifejezetten szoktak örülni neki, ha azt is tudod, mert az egyetemen valóban nem tanítják. Viszont egyetem előtt a legtöbben még azt se tudják, hogy mi az, hogy "beágyazott rendszer", már ennyivel is előttük vagy. Nem szükséges előre tudni programozni, én is csak egyetem alatt kezdtem el tanulni, amikor volt ilyen tárgyam. (Ezt inkább csak azok megnyugtatására írtam, akik ide tévednének ehhez a kérdéshez.)
2023. ápr. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

C, C++ és LabVIEW az oktatott programozási nyelvek.


Ha a beágyazott rendszerek a cél, akkor a C és C++ a fontosabb, de ahogy #3 írja, a Python sem felesleges. Én a C-vel kezdeném a helyedben, ami amúgy is alap, egy csomó olyasmit elsajátíthatsz vele, amit a Python elfed. Az biztos, hogy nagyon szigorúnak és kényelmetlennek fogod érezni elsőre, de hidd el, hasznos! Utána a C++ egy jó eszköz arra, hogy megismerkedj az objektumorientált paradigmával.

2023. ápr. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia!


Adaptív rendszerek modellezése c. tantárgy laborjain csak a Python nyelvet használjuk.


Üdv, BME mechatronika MSc.

2023. máj. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!