Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemisták, hogyan készüljek...

Egyetemisták, hogyan készüljek a vizsgaidőszakra?

Figyelt kérdés

Első vizsgaidőszakom lesz, és nagyon elvagyok veszve.

Ti hogyan szoktatok készülni rá?


kereskedelem és marketing szakos vagyok


2023. ápr. 5. 10:37
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Én olyankor eddig sosem dolgoztam. Vizsgákat (kb 4db, általában 6kredit/tárgy, szóbeli, esetleg beugróval) felvettem az első két hétben, közben napi 12-16 órákat tanultam. Aztán volt 5 hét szünetem.

Szorgalmi időszakban meg a zh-k előtt tanultam pár órát, illetve csináltam a házikat, beadandókat, projekteket, ha kellett.


4.5+os átlagom van


Most is tervezek kivenni szabit arra az időszakra, de most igyekszem pár nap alatt letudni.


/matek szak/

2023. ápr. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
12%
tanulással...
2023. ápr. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Jog, A tételsor (196 oldal)-B tételsor (157) oldal, beugró teszt és a tárgyjegyzékben még az szerepel, h. bármit (is) kérdezhetnek, ami az órán elhangzott, ill. még vannak a könyvek...


Ezt egyetlen módon lehet hozni - ez a kulcs - tanulással, nem szabad azon gondolkodni, hogy hogyan kellene nekikezdeni.. a gondolkodás kidobott idő.

2023. ápr. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

BME-n félév közbe rengeteg a zh (nagyon sokan megbuknak rajta), tárgyanként min 2, egy félévbe 7-10 tárgyad van ha mintantanterv szerint haladsz. 7 félév alatt összesen 1-2 tárgyból lehet megajánlott jegyet kapni, ha mintanterv szerint haladsz akkor maximum 4 vizsgád lehet (20 munkanapos a vizsgaidőszak). Vizsgákon rengeteg a bukás, tárgyanként kb 3-7 nap reggeltől estig tartó tanulás van (úgy lehetséges, hogy hétvégén is tanulsz és akkor nem csak 20 napod van). Vizsgák gyakran szóbelisek amikre 30-60 tétel/tárgy (30 tétel nem azt jelenti, hogy egyszerű a tárgy). Diplomám dicséretes lett 4,82-es átlaggal, szóval eléggé sokat tanultam, de akinek rosszabb lett az átlaga az is hasonló mennyiséget tanult.


Írásbelis tárgy: tanár által írt jegyzet, órai ppt, órai jegyzetem alapján kiírom a lényeget az adott témakörhöz majd megtanulom, aztán jöhet az újabb témakör. Ha műszer rajzokat/képlet levezetéseket rengetegszer leírtam így memorizáltam.


Szóbelis tárgy: kidolgozom a tételeket a tanár által írt jegyzet, órai ppt, órai jegyzetem, más tétel kidolgozása alapján, úgy ahogy el szeretném mondani a szóbelin.


Vizsgaidőszakba napi 10 órát tanultam. Úgy csináltam, hogy 2-3 óra tanulás majd 20-25 percnyi sorozatnézés (általában sitcom), aztán újra tanulás .... (nagyon fontos a köztes pihenés). Eset szinte mindig elmentem futni friss levegőn 1-2 órát, ez jót tett mint kikapcsolódás.

2023. ápr. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
22%

BME-Építömérnöki Kar, laza pipa, tanulni keveset kellett rá - nem tanulós szak, viszont ha nem érted a számításokat (szilárdságtan, tartók statikája, mechanika, geodézia stb. stb.), akkor kalap kasza.


Nem tudom a BME-n milyen szóbeli lehet. :D

2023. ápr. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

BME fizika.


Szóbeli vizsgák előtt kb 3-4 nappal magamtól fejből megpróbálom leírni az összes tételt, így látom hogy melyik nem megy. Majd azokat a részeket elolvasom a füzetemben ami nem ment.


Írásbelikre párszor átlapozgatom a gyakorlat füzetemet, és ha van olyan példa amit nem tudnék egyből megoldani, akkor átnézem a megoldását, és néhány gyakorló példát megoldok.


Eddig minden vizsgám 5ös így.

2023. ápr. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen tárgyaid vannak. Én jogon vagyok. Úgy szoktam csinálni, hogy évközben, csak azokból a tárgyakból készülgetek, amik számítanak is, hogy mire a vizsgaidőszakhoz érek ne legyen ismeretlen az anyag. Fontos, hogy jól oszd be az idődet. Nehezebb vizsgák előtt szoktam hagyni, amennyiben sikerül legalább 5 napot, hogy legyen idő készülni, ha évközben is foglalkoztam az anyaggal, akkor ez elégnek szokott bizonyulni.

Fontos, hogy ha úgy alakul, akkor hagyd inkább azokat a tárgyakat amik nem olyan fontosak és majd vedd fel kövezkező vizsgaidőszakban és nem menejen azoknak a tanulása a fontos tárgyak rovására amivel csúszol, épül rá valami.

A tételek kidolgozása megkönnyíti a dolgot, de már az is, ha a könyveidben legalább a lényeget kiemeled

2023. ápr. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én orvosira járok , most lesz a 10.vizsgaidőszakom.

A szóbelikre 4-5 nap elég( ezek kollokviumok, a szigorlatokra simán kell 2-3 hét is), az írásbelikre 2-3 nap. ( ezek is kollokviumok)

Vizsgaidőszakban napi 8-10 órát tanulok ( volt ez régebben 10-12 is). Szorgalmi időszakban pedig változó . Most állok neki pár tárgynak.

2023. ápr. 8. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!