Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Adotanacsado okj-hez milyen...

Adotanacsado okj-hez milyen vegzettseg kell?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy a vallalkozasi merlegkepes konyvelo is megteszi.

Nezni kezdtem a vallalkozasi konyvelo okj-t, oda pedig az volt irva hogy aki adotanacsado okj-vel rendelkezik annak kedvezmenyt biztositanak a kepzes dijabol.

Ugy tudtam az adotanacsado okj csak raepulo kepzes pl egy konyveloi vegzettsegre, de ez az oldal pedig egeszen mast irt.

Adotanacsadonak szeretnek okj keretein belul tanulni, sima erettsegi vizsgam van, csak azert erdeklodom, hogy milyen iranyban kellene elindulnom.

Koszonom!



#könyvelő #OKJ #Adotanacsado
2023. ápr. 8. 12:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A mérlegképes könyvelő képzéshez elég az érettségi, de az adótanácsadó képzéshez már kell a szakirányú diploma, vagy bármilyen diploma és szakmai gyakorlat, illetve elég a mérlegképes végzettség,akkor ha nincs diplomad. Szóval számodra a jelenleg a mérlegképes képzés az elérhető, de ha az adózas érdekel akkor inkább menj pénzügy számvitel alapszakra és utána az Adótanácsadó képzésre.
2023. ápr. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bármilyen diploma vagy mérlegképes könyvelői képesítés + szakmai gyakorlat, ami függ az előképzettségedtől (gazdasági diploma / mérlegképes esetén 1 év, bármilyen más diploma esetén 2 év szakmai gyakorlat kell). A szakmai gyakorlatot nem veszik véresen komolyan a legtöbb helyen, csak írja valaki alá, hogy pénzügyi- számviteli munkát végeztél.

Ha ezen a területen akarsz elhelyezkedni, én is azt javaslom, hogy először csinálj meg egy pénzügy és számvitel alapdiplomát (azzal ki tudod "váltani" a mérlegképest is), utána dolgozz 1 évet, és csináld meg az adótanácsadóit. Ha van már bármilyen más diplomád, akkor elég a PSZ helyett a mérlegképes könyvelői is.

2023. ápr. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Csak egy erettsegi bizonyitvanyom van, egyenlore csak okj-ban gondolkodom munka mellett konnyu es gyors is letenni, kesobb majd meglatjuk :)
2023. ápr. 8. 17:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!