Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SZTE Fizika alapszakról át...

SZTE Fizika alapszakról át tudok jelentkezni ELTE Fizika alapszakra újrajelentkezés nélkül?

Figyelt kérdés
Az SZTE Fizika szakot jelöltem meg elsőként, viszont az ELTE-re szerettem volna menni. De mivel emelt szinten is kellene hozzá matekból/fizikából érettségiznem, ezért hagytam, mert még ágazati vizsgából is kellett volna hogy készüljek mellette, így lehetetlen lett volna, nem fért volna bele az időmbe. Szeretnék majd jövő októberben/májusban szintemelőt tenni mindkettő tárgyból, így a követelményeim meglesznek az ELTE-re. Az lenne a kérdésem hogyha SZTE-n elvégzem az első évet fizika alapszakon, akkor második évben már át tudok menni így az ELTE-re, ugyanarra a szakra?

2023. ápr. 8. 15:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Egy teljesített év után jogod lesz beadni az átjelentkezési kérelmedet az ELTE azonos szakára. Az átjelentkezés előfeltételéül általában megszabják a fogadó intézmények, hogy milyen kreditátlaggal kell rendelkezni. Azt javaslom, kérdezz rá telefonon vagy emailben az ELTE TTK Tanulmányi Osztályán erre a minimális kreditátlagra már most, hogy előre tudd, mit kell majd elérned.
2023. ápr. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha az SZTE fizikára felvesznek és ott elvégzed az első két félévet, akkor át tudsz jelentkezni az ELTE fizikára az emelt érettségik nélkül is. Bizonyos mennyiségű kreditet teljesítened kell és el kell érned a fogadó intézmény által meghatározott tanulmányi átlagot hozzá. Viszont másik egyetemről átvenni általában csak önköltségesre szoktak, ezzel mindenképp számolj.
2023. ápr. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!