Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nem akarok egyetem után...

Ha nem akarok egyetem után magyarországon dolgozni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék egyetem után magyarországon dolgozni, viszont az államilag támogatott képzésnek alapfeltétele hogy az oklevél megszerzése után itt kell dolgoznom. Ez hogyan lehetne megkerülhető? Vagy milyen alternatívák vannak arra hogy mondjuk külföldön dolgozás alatt onnan törlesszem az egyetemi tanulmányaimat? Ez diákhitelből megoldható lenne?

2023. ápr. 8. 16:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Jelentkezz fizetős képzésre.
2023. ápr. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha államilag támogatotton vagy, akkor is van opció, hogy kimenj külföldre, csak akkor 20 éven belül vissza kell fizetned a tandíjat.
2023. ápr. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
Nem muszáj itthon dolgoznod. Kimehetsz külföldre, és majd visszafizeted a tandíjat.
2023. ápr. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Vagy egyetemre is külföldön jársz, és akkor a tandíjat sem kell visszafizetned ide.
2023. ápr. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Tudni kellene, hogy ez a visszafizetes pontosan mekkora összeget jelent , havonta vagy évente ez hogy nézne ki forintositva. Lehet, hogy a kinti fizudhoz képest elenyeszo összeg lenne amit havonta félre kellene tenned erre. Mondjuk arra figyelnek , hogy keresett szakot válassz, mert mondjuk ha nem sikerül azon a területen elhelyezkedni és betanitott melóból kell kifizetni az megint más helyzet.
2023. ápr. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A szerződés nem azt mondja ki, hogy nem szabad, hanem hogyha nincs meg a képzési időnek megfelelő munkaviszony 20 éven belül, akkor a hiányzó rész után vissza kell fizetned a tandíjat. Nyilván a 20 év lejárta után kell elkezdened a visszafizetést.

Nekem az alapképzés félévente 350 ezer, a mesterképzés 400 ezer körül volt. Ez összesen 4 millió forint, 20 évre leosztva 17 ezer forint havonta. Ha nincs ennyi különbség a kinti és az itthoni bevétel között, akkor nem is éri meg kimenni a jobb élet reményében. :) (Egyébként én úgy látom, hogy itthon is, ha nem tudnék összeszedni ennyi megtakarítást 20 év alatt, akkor továbbtanulni sem érte meg.)


(Én a saját magamra vonatkozó szabályokat tudom, ami úgy tudom azóta nem változott. Viszont a biztonság kedvéért keress utána mit tartalmaz most az állami ösztöndíjas szerződés.)

2023. ápr. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Fizetős képzéssel és diákhitelből tanulással is megoldható.
2023. ápr. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!