Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek idén inkább...

Szerintetek idén inkább emelkedni vagy csökkenni fognak az egyetemi ponthatárok?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy senki se tudhatja ezt biztosra mert pl a jelentkezők számától is függ, de mégis általában sokan sejtik,hogy egy-egy évben merre alakulhatnak a pontok, pl azon a szakon amit én jelöltem tavaly volt az elmúlt évekhez képest a legalacsonyabb a ponthatár, 350 volt, előtte lévő 3-4 évben pedig 370-380 között mozgott, szerintetek idén is visszaugorhat?

2023. ápr. 14. 20:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon sok dologtól függ, elsősorban az idei érettségik nehézségétől, a jelentkezők számától és az adott szak kapacitásától. Ebből a három tényezőből jelenleg egyet ismerünk, a jelentkezők számát, ami a korábbi évekhez képest kiemelkedően magas. Tehát ez alapján arra lehet következtetni, hogy emelkedni fognak a ponthatárok. Viszont a másik két szempont is nagyban befolyásol, így még bármi lehetséges.

Törekedj arra, hogy minél jobban sikerüljön az érettségid, ennél többet úgyse tudsz tenni. Az nem segít ha a ponthatárokon kattogsz, csak elvonja a figyelmedet a tényleg fontos dolgokról.

2023. ápr. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%
Amíg le nem zajlottak az írásbeli érettségik, addig senki sem tud mondani semmit.
2023. ápr. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én arra tippelek, a levelezős emelkedni fog. Az emelt eltörlése miatt nagyon sok olyan jelentkező lett, aki eddig emiatt nem próbálta, főleg a régi rendszerben érettségizők közül. Ahova én jelentkeztem, körül háromszor annyian mennének, mint tavaly.
2023. ápr. 15. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az én szakomon nem történtek nagy emelkedések, kb ugyanannyi a jelentkezők száma mint az elmúlt években
2023. ápr. 15. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!