Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanulnak a SZTE FEOSZ...

Mit tanulnak a SZTE FEOSZ mérnökinformatikai szakon 2 év alatt?

Figyelt kérdés
Érdemes menni a BSc mérnökinfó előtt pontszerzés miatt?

2023. ápr. 17. 12:44
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
5 szavazat
 1/5 A kérdező kommentje:

Ha megéri, miért?

Ha nem, miért?

2023. ápr. 17. 13:35
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk az ELTE-n többen mondták, hogy ha valakit csak foszk-ra vesznek fel, érdemes inkább egy évet tanulni egyedül, emelt érettségit tenni vagy javítani semmint belekezdeni magába a képzésbe.

Azt nem tudom szegeden mit taníthatnak foszkon, de gondolom, kb. ugyanazt mint máshol is. Nálunk terjedt egy olyan szóbeszéd, hogy ugyanaz a foszk mint a bsc csak 2 évbe sűrítve felesleges tárgyak nélkül - ergo első év végére idegbajt kapsz, mert túl sok a leadott tananyag.

2023. ápr. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"Nekünk az ELTE-n többen mondták, hogy ha valakit csak foszk-ra vesznek fel, érdemes inkább egy évet tanulni egyedül, emelt érettségit tenni vagy javítani semmint belekezdeni magába a képzésbe."

- Miért érdemes inkább egyedül tanulni otthon 1 évet?



"Nálunk terjedt egy olyan szóbeszéd, hogy ugyanaz a foszk mint a bsc csak 2 évbe sűrítve felesleges tárgyak nélkül - ergo első év végére idegbajt kapsz, mert túl sok a leadott tananyag."

Akkor miért nem kapok a végén diplomát, ha ugyanazt tanulom néhány kivétellel, csak intenzívebben?



Ismersz olyan embert, aki a FOSZK-on tanul? Neki mi a véleménye?

2023. ápr. 17. 15:42
 4/5 anonim ***** válasza:

"- Miért érdemes inkább egyedül tanulni otthon 1 évet?"

Őszintén szólva, erre nehéz válaszolni. Nyilván azt is csinálhatod, hogy végzed a foszkot, közbe leteszel/javítassz egy emeltet és mikor felvettek bsc-re akkor elfogadtatod az addig elvégzett tárgyakat. De nem biztos, hogy lesz erőd a foszk mellett tanulni még emelt érettségire/javítóra.


Személy szerint azért mondanám, hogy inkább otthon tanulj plusz egy évet (és itt nem csak érettségire, hanem alap programozást is), mert az első két félév olyan demotiváló és kiábrándító lesz, hogy lehet utána folytatni se akarod - nem véletlenül nagy az egyetem otthagyók aránya infos szakokon. Ha pedig lesz egy jó alapod, akkor már előrébb leszel egy lépéssel és talán kevesebb az esélye a kibukásnak vagy demotiválódásnak.


"Akkor miért nem kapok a végén diplomát, ha ugyanazt tanulom néhány kivétellel, csak intenzívebben?"

Ez egy másik képzési forma és az is csak mendemonda, hogy van-e annyira erős (ez nyilván helyfüggő is). Azzal hirdetik, hogy gyakorlatorientáltabb és ez a kulcsszó miatt sem lehet bsc-s szak - ezzel mondjuk tudnék vitatkozni.


Egyébként én foszkos vagyok - most fogom otthagyni 2 év után (96 embert vettek fel a szakomra, ebből 3 személy van aki nem bukott ki vagy nem csúszott, szóval ne kavarjon meg, hogy 2 éves képzés és én 2 év után hagyom ott, nyilván csúsztam).

Nekem volt olyan csoporttársam (ő benne van az említett 3 személybe) aki BME mérnökinfóról jött hozzánk elte foszk-ra, és azt mondta, hogy más. Nem feltétlenül nehezebb vagy könnyebb, hanem nagyon más. Nem véletlenül mondják, hogy az ELTE nem gyárt érdemi munkást, mert elméletet nyomatnak belénk.

2023. ápr. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

FOSZK-ra sima érettségivel is felvesznek, nem kell pontokat elérni, nem?


Ajánlanád a BSc helyett?

2023. ápr. 20. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!