Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz az ELTE-IK...

Mennyire nehéz az ELTE-IK Programtervező informatikus szak emelt matek nélkül ?

Figyelt kérdés

Sziasztok, most fogok érettségizni és a bejutással szerintem nem lesz sok problémám. Elmúlt két évben kitűnő tanuló voltam. Informatikából (97) és angolból (98) már tettem előrehozott érettségit, illetve most októberben szintemelőztem informatikából (96). A többletpontokat meg felsőfokú angollal és sport eredménnyel kimaxoltam.


Viszont végig középmatekra jártam. 80-85%-ra tudom megírni a közép matekot, eddig a legjobb ami sikerült az 89%-os lett.


Így mennyire leszek lemaradva azokhoz képest, akik hasonló szinten teljesítették az emelt matekot, ha bejutok ?



2023. ápr. 22. 21:42
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Semennyire mert előlről kezdenek oktatni mindent. Mivel a 97% és a 98%-os angol érettségi arra enged kövrtkeztetni hogy képes vagy jó eredményeket produkálni így ha odateszed magadat az egyetemen nem lesz semmi hátrányod abból hogy nem csináltál/csinálsz emelt matek érettségit. Egyébként is kb az első 2 hét után már olyan témát fognak oktatni ami túlmutat a matek emelt érettségin (tapasztalatból mondom)
2023. ápr. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

BME VIK Mérnökinfóról tudok csak nyilatkozni, de szerintem az is hasznos.


Nálunk minden 100%ban elmondtak előről, ami szükséges volt az adott tárgy teljesítéséhez. Az persze más kérdés, hogy kb 2 évnyi középiskola anyagot ledarálnak kb 1 előadás alatt, de minden elhangzik. Nálunk Analízis 1 első eladásán matematikai axiómákkal indult.


Meg persze sok olyan emeber is elbukta a matekos első tantárgyakat, akik emelt érettségit írtak. Az nem mentesít semmi alól. Ismertem is olyat, aki így kibukott az egyetemről. (Technikailag nem kibukott, de nem volt értelme folytatni)


Nálatok igaz több a matek, de szerintem ez rátok is igaz.

2023. ápr. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz lesz, de nem az emelt érettségi hiánya miatt, hanem csak úgy önmagában. Nehéz szak. De ez ne riasszon el, mert megéri végigküzdeni.
2023. ápr. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Bővel vállalható a 85%, nagyon sokan vannak ennél rosszabb eredményekkel is és megoldják. Persze nem egyszerű, azért kell tanulni elég sokat.

#1-el vitatkoznék azért, a matekot nem kezdik elölről, egy pár hetes ismétlés van, utána meg jön az egyetemi anyag.

2023. ápr. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!