Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha 12 félév államilag támogato...

Ha 12 félév államilag támogatott, hogy van?

Figyelt kérdés
Ha a mérnökinformatika 7 féléves, de szeretnék fizikus 6 féléves BSc-re menni, akkor az államilag támogatott 12 félévemből 1 félév kilóg. Azt ki kell fizetnem, vagy alapból fizetős szakra mennem?

2023. ápr. 24. 22:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt az egy félévet fizetősön végzed.
2023. ápr. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Szerinted melyik szakot lenne érdemes elsőnek elkezdenem?:)
2023. ápr. 24. 22:48
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mérnökinformatikus.

Utána jöhet a fizikus.

Eleve nehezebb a fizikus.

Másrészt könnyebb elhelyezkedni a IT diplomával.

2023. ápr. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én pont így voltam vele, 1 félévet kellett fizetni. Az ELTE TTK fizikus BSc-vel kezdtem és utána végeztem a BME VIK mérnökinformatikus BSc-t.


Bár ha újrakezdeném akkor én is a mérnökinfóval kezdeném és utána mennék fizikára, mivel számomra jelentősen nagyobb kihívás volt a fizikus szak (bár lehet azért mert ezt végeztem először és olyan matek / fizika háttérrel amit az ELTE-n oktatnak semmi nem volt a mérnöki matek).


Mindenesetre én nem bántam megy hogy elvégeztem mindkettőt, mert stabil matek-fizika-informatika-programozás tudásra tettem szert amivel bőven még az IT szektorra jellemző magas fizetéshez képest is jól keresek és izgalmas területen dolgozom (numerikus modellszimulációk, gépi tanulás alapú becslések) ahol alkalmazom mind a matematika, fizika és informatika tudásomat.

2023. ápr. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!