Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt biológia és kémia...

Emelt biológia és kémia érettségire fel lehet készülni egy év alatt a nulláról? Vagy mennyi idő reális erre?

Figyelt kérdés

Tavaly érettségiztem, és teljesen más szakra járok, de rájöttem hogy orvosira mennék inkább.

Teljesen lehetetlen, vagy tanárral van esély?

Biológiát és kémiát gimnázium 10. évfolyamában tanultam utoljára.

Melyik orvosi egyetemen a legalacsonyabb a ponthatár?



2023. máj. 1. 09:12
 1/9 anonim ***** válasza:
24%

Simán, még munka mellett is. (Persze, képességekől függ.) Én a kémia számításokkal kezdtem szeptemberben, de elméletet és a biológiát csak januárban kezdtem komolyabban, és áprilisban már csak ismételtem. Azaz kb. 3 hónapot tanultam rá intenzíven (igaz, csak nagyon keveset dolgoztam ebben az időszakban)

A ponthatárokat megnézed júliusban. Általában a pécsin szokott lenni a legalacsonyabb.

2023. máj. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát, a számolásokban nem vagyok jó, az biztos nehéz lenne.

És te is orvosira mentél #1?

2023. máj. 1. 09:49
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudsz önállóan tanulni, akkor még tanár se feltétlenül kell hozzá. Egy év azért sok idő, főleg ha másra nem kell mellette koncentrálnod.


Kémiából én inkább azt tanácsolom, hogy párhuzamosan tanuld az elméletet és a számolást, mert ahhoz, hogy meg tudj oldani számolási feladatokat kell egy alap elméleti tudás, különben nem tudsz pl egyenleteket felírni, ami a legtöbb számolás alapja (de elmélet nélkül nem fog menni a szerves képletek meghatározása sem, sőt az elektrokémiát/termokémiát se igazán fogod átlátni elmélet nélkül).

Biosznál meg arra figyelj, hogy a 2024-es követelmények szerint írodott könyvekből készülj, mert ott sok változás lesz jövőre.


A ponthatárok minden évben mások. Sokáig Pécsen, de az utóbbi időben inkább Debrecenben volt a legalacsonyabb.

2023. máj. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szerintem mindenképpen tanár kéne, mert a számolásokat nem tudnám magamtól. Matekból nem vagyok jó sajnos.
2023. máj. 1. 17:37
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Vannak olyan példatárak, amikben a megoldás le van írva sorról-sorra, akár több változatban is. Pl. az Ötösöm lesz kémiából (bár annak csak a nehezebb feladatai ütik meg a emelt érettségi szintjét). De a régi érettségik feladataihoz is vannak részletes megoldások.Persze, jó, ha van egy tanár, akihez fordulhatsz, ha megakadsz, de fontos, hogy egyedül is tudj gyakorolni.
2023. máj. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
22%
Mihez kell egy év? Bő 1 hónap elég kell hogy legyen munka mellett is.
2023. máj. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
41%

Csak a biológiáról beszélek, a kémiában nincs tapasztalatom.

A felkészülési idő hossza attól függ, mennyi időt (1) és milyen hatékonyan (2) tudsz tanulással tölteni.

1. Tapasztalatom szerint heti 3-4 óra nagy valószínűséggel nem lesz elég a biológiára. De ha napi 2-3 órát (heti 10-15 óráról beszélek) rászánsz, abba már a feladatmegoldások is bele kell férjenek. (Ami itt is része a tanuálásnak, nem csak a kémiánál.)

2. A hatékonyság két részből áll.

a) Tanulástechnika: szövegértés, lényegkiemelés, memorizálási tehnikák, vázlatírás, stb. Minél jobb vagy ezekben, annál gyorsabban haladsz. Minél kevébé, annál több idő kell egy egység (oldal, téma) feldolgozásához.

b) A tanulással töltött idő hatékony kihasználása:

- hullafárdtan, éhesen, betegen, idegesen, totál szerelmesen ... nem lehet tanulni;

- ábrándozás, elkalandozás, firkálgatás, közben chat-elés, fb-ozás, zenehallgatás ... viszi az időt, és rontja a megértést.


Azért a "Bő 1 hónap elég kell legyen munka mellett is." számomra meglepően kevés. De jó alapokkal bizotsan van olyan, akinek sikerül. Én még nem láttam ilyet - igaz, még csak 25 éve készítek fel egyetemre diákokat ...

2023. máj. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 NTBS ***** válasza:
55%
Ha napi több órát rászánsz, simán.
2023. jún. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
22%
1 nap alatt sima 3 munkahely 5 gyerek mellett hajléktalanul is.
2023. jún. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!