Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Előképzettség nélkül melyik...

Előképzettség nélkül melyik mérnöki képzést ajánlanátok a Miskolci Egyetemen?

Figyelt kérdés

Közepes matek és gyenge fizika megspékelve nagy lelkesedéssel és szorgalommal szerintetek elegendő lehet egy mérnökire?

Gépészmérnöki tudom, hogy aduász, de az kevésbé érdekel.

Szerintetek mire érdemes menni, amit el is tud végezni az ember sok év csúszása nélkül?



2023. máj. 2. 08:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A gépészmérnök egyáltalán nem aduász.

Az a villamosmérnök.

Másrészt ugye ott van, hogy sokan emelt matekkal kerülnek be, aztán mégis kiperegnek.

Próbálj rá, nem veszítesz semmit.

2023. máj. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha rápróbálok államin, de kiesek, akkor ki kell fizetnem az eddig felhasznált támogatott féléveket, nem?
2023. máj. 2. 08:48
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőt nem.

De ha utána is még próbálgatod, akkor igen vissza kell fizetni vagy le kell dolgozni.

Tehát ha letolsz a sulin egy évet, utána egy évet kell dolgozni vagy kifizetni.

2023. máj. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

És arról esetleg van információd, hogy milyen az oktatás a miskolcin?

Tanárok mennyire rendesek, mennyire nézik el ha valaki levelezőn csinálni mondjuk?

2023. máj. 2. 15:56
 5/8 A kérdező kommentje:
Csinálja mondjuk a sulit* Nem is a bejárás, csak hogy nem lehet ott úgy átadnia tudást mint nappalin ahol minden napodat ott töltöd.
2023. máj. 2. 15:58
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyenge négyes matek érettségivel lettem mérnök. Elso félévben majdnem kibuktam, matek és pár fontosabb tárgy meg sem lett. Elmentem magán tanarhoz, gyakoroltam rengeteget, készültem netről jegyzetről, magán zárthelyi és vizsga felkeszitokre eljartam és hoppá meg lett az eredménye. Utolsó matek és mechanikai tárgyakból volt, hogy a legjobb zht én írtam és 4-5 koruli jegyekkel végeztem ösztöndíjjal. Szoval eddig el lehet jutni ha kitartó vagy és elszánt. Azt viszont már ajánlom, hogy a főbb tárgyakból az elején kerj mar segítséget és ne jarj ugy mint én, hogy kapasbol egy ev csuszassal kezdesz. Rajtad áll a dolog. Mondjuk hozzateszem, hogy anyagilag az info, mechatronikai, villamos trió éri meg, és talán még a gepesz. Többit nem ajánlom a kevésbé jó anyagiak miatt.
2023. máj. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Ezen szakokon belül milyen szakosodást ajánlanál?
2023. máj. 3. 09:33
 8/8 totolala ***** válasza:
100%
Mechatron nálunk nincs szakosodás, de mindenképp ipari automatizálás irányba kell elmenni. Plc, robot programozás.
2023. máj. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!