Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Most végeztem az esti gimivel, és nem sokat ért. Kaptam egy bizonyítványt, amibe bele van írva, hogy "érettségit tehet", ennyi haszna volt a bejárásnak.


Persze, tehetek érettségit, de mégis hogyan? Elmegyek én jövőhéten az írásbeli vizsgákra, de a bukottak nyugalmával teszem mindezt. Még azokon a tárgyakon sem fogok izgulni, amik fixen meglesznek. Minek, mikor a kék fedelest úgysem kapok?


Érettségire épülő szakmát akartam szerezni, de két évem ment rá eddig a dologra, most csúszni fog a tervem még egy évet, a szakma meg két éves. Ez már 5 év! Nem tudom már, hogy végig akarom-e ezt csinálni. Ezt az időt én soknak érzem. :(


Olyan rossz, hogy bukok és plusz egy év a tervem megvalósulása. Addig meg marad a gyári meló, meg a segédmunka.


Szerintetek megéri ennyit szenvedni egy sz*ros szakma megszerzése miatt?



2023. máj. 7. 10:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha megbuksz a középszintű érettségin, az a te hibád lesz. Mennyit tanultál iskolán kívül?
2023. máj. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi tévő legyél? Ülj le a fenekedre tanulni, és írd meg az érettségit. Még ha meg is buknál valamiből, egészen biztosan lesz, ami sikerül, és annyival kevesebb marad legközelebbre. Hogy sokára lesz meg a szakmád? Nem tudom, mennyi idős vagy, de gondolom nem mostanában tervezel megförmedni. Gondold végig, hogy a nyugdíjig hátra lévő idő milyen arányban áll a szakma megszerzéséhez szükséges évekkel. Meddig kellene a legrosszabb munkák után kapaszkodni érettségi nélkül? Ehhez képest mi az a pár év, amit még a tanulásba kellene fektetned?
2023. máj. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Most végeztem az esti gimivel, és nem sokat ért. Kaptam egy bizonyítványt, amibe bele van írva, hogy "érettségit tehet", ennyi haszna volt a bejárásnak." - miért, mi haszna lett volna még??? Sz*vás, hogy be kell járni, de nappalin is be kell, akkor is, ha az érettségit simán meg lehetne írni enélkül is, de ez van.

"Persze, tehetek érettségit, de mégis hogyan?" - tudsz írni-olvasni-alap fokon számolni, nem? Akkor mi a probléma??? Túl van misztifikálva az érettségi, főleg, ha csak a 2-es a cél. Semmi olyat nem kérnek (a 2-eshez), amit egy általános iskolát végzett ne tudna megugorni. (kivéve talán az idegen nyelv, de van dislexiás ismerősöm, ráadásul lusta is, aki 1 ép mondatot nem tud összerakni (tudom, én próbáltam vele gyakorolni), és még ő is átment.


Ne siránkozz, hanem szedd össze magad, használd a józan eszed, értőn olvasd el a feladatokat, és használd a segédanyagokat (és próbáld jól beosztani az időd)!


Ha meg véletlenül mégis buknál valamiből, pótolsz ősszel.

Rengetegen csúsznak 1-2 évet bármilyen okból a tanulmányaik végéig.

A középiskola min. 3 év (ha valaki felnőttképzésben 11-12 osztályt egyben csinálja), a szakmánál is általános a 2 éves képzési idő, attól, hogy már ráuntál a tanulásra, ez nem számít különösebben soknak.

De tanulással még mindig jobbak az esélyeid munka terén, mint nélküle, ezt te is tudod.

Ha most annyira eleged van, hagyj ki egy évet (vagy ha mégis buksz, úgyis kihagysz), de szerintem rá fogsz jönni, hogy a szakképzetlen munka sem jobb, szóval ha teheted, nyáron pihenj rá aztán tanulj!

2023. máj. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mitévő egy szó. De tanultál egyáltalán a gimiben? Mert csak akkor lehet leérettségizni, ha az ember tanul hozzá. Valamilyen műveltséget biztos szereztél, ha legalább egyszer elolvastad a feladott leckéket. Küldök magánban egy kis segítséget a magyar érettségidhez. Az a jó, ha egy szakmunkásnak van érettségije is, legalább nem lesz kisebbségi érzése.
2023. máj. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!