Meg lehet tanulni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy meg lehet e tanulni egy nap alatt Radnóti Miklós Nem tudhatom... címü versét, és ha igan akkor hogyan?

2023. máj. 7. 23:16
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem meg.


Bontsd fel kisebb szakaszokra a verset és addig ismételgesd reggeltől estig szakaszonként és mindig hozzáadva az előzőhöz az eggyel következőt, amíg simán nem megy az egész végül, másnap hajnalban pedig ismételgesd át!

2023. máj. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Am. szerintem szép vers, még most is eszembe jutott az eleje, pedig már több évtizede volt, hogy meg kellett tanulnom! :)
2023. máj. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Hallgasd a youtube-on sokszor. Egy verset nem darabokban kell bemagolni, hanem egyben az egészet, mert tetszik, mert szép. Egyébként mi van, ha nem tanulod meg? Egyes kapsz. És? Mondjuk eggyel rosszabb lesz az évvégi jegyed. És? Akkor mi van? Nem ér annyit az egész, hogy egy gyönyörű verset megutálj, mert csak stresszforrás.
2023. máj. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

3-as: egy baromi hosszú verset nem tud egyből egyben bemagolni, mert mire elolvassa a végét, már rég elfelejtette az elejét, ezért kell apránként adagolni és mindig egy kicsit hozzávenni azaz a következő sort, míg végül teljesen a végére ér.


Tehát mondjuk először bemagolja az első két sort, aztán hozzáveszi a következő kettőt és aztán elmondja együtt a négyet, aztán megint hozzáveszi a következő adagot és aztán elmondja HANGOSAN (ez nagyon fontos!!) immár a hatot és így tovább, halad folyamatosan, de kis adagokban.


Nekem mindig ez vált be.


Nagyon fontos, hogy hangosan mondja, mintha felelne és akkor menni fog!

2023. máj. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%
Nem 4-es, a verset nem magolni kell, pláne egy ilyen hosszút, mert annak semmi értelme, a vers nem arról szól, hogy gyűlöljük, és túl legyünk rajta, kiköpjük magunkból, hanem hogy évezzük és magunkévá tegyük a mondanivalóját. Ha csak a következő szót és sort tartjuk szem előtt, akkor szétesik az egész, és nem lesz más, mint ha kémiai képleteket magolnánk. Neked lehet, hogy egyhetes fennmaradású tűzoltásnak ez vált be, de közben szenvedtél és a vers nem töltötte be a funkcióját, mert kb azt se tudod, miről szól, mert csakis a formára ügyeltél.
2023. máj. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem meg, bár ez attól függ, hogy kinek mennyire megy gyorsan a memoriter tanulás.

De szerintem egyáltalán nem tartozik a nehezen tanulható versek közé. Én a mai napig tudom fejből, pedig vagy 15 éve kellett megtanulni.

Neked kell tudnod, hogy hogyan tanulsz könnyebben: valaki úgy, hogy sokszor elolvassal és hangosan felmondja sokszor, más meg pl úgy, hogy sokszor meghallgatja.

2023. máj. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

5-ös: én imádtam ezt a verset, nem gyűlöltem. Nem tudom, hogy miről beszélsz, mi jogon ítélkezel felettem?!


És mivel szóról-szóra kell, ezért be kell magolni - ez még nem zárja ki azt, hogy értse is, szeresse is valaki a verset.


BTW az életben nem volt szükségem többé arra a versre, megkaptam az ötöst és kész! Ez a lényeg és szerintem ezzel a kérdező is elégedett lenne. :D

2023. máj. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha imádtad azt a verset, akkor nem kétsoronként magoltad be, mint a szorzótáblát, visszhangszerűen ismételgetve, mert akkor nem lehet imádni, hanem többször elolvastad egybe, láttad magad előtt a képeket, és átgondoltad, azonosultál a költővel. Ezt kétsoronkénti papagájkodással nem lehet.
2023. máj. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8: te velem ne vitatkozz, én megcsináltam, tehát lehet!

Neked nem menne, ez van! :D

2023. máj. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!