Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Középszintű érettségivel...

Középszintű érettségivel bejuthatok egyetemre?

Figyelt kérdés
Középszintű érettségi vizsgát teszek 2 év múlva esti tagozaton. Választott nyelv az angol,a másik tárgy pedig info. Van egy hegesztő szakmám is és egy targoncás. Az érdekelne hogy középszintű érettségivel be juthatok-e egyetemre vagy főiskolára? És ha igen milyen szakra lenne érdemes menni ami keresett és jól is fizet. Esetleg van köztetek olyan aki bekerült vagy tervez bejutni közép szintűvel?

2023. máj. 9. 23:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak kis infót szeretnék mondani, hátha nem tudod.


2024-től az egyetem adott szaka eldöntheti, hogy kérni fog-e emelt szintű érettségit e vagy sem, a legtöbb szak kérni fog.

2023. máj. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
24-től bárki bárhová bejuthat majd, mert az egyetemeknek nem lesz érdeke emeltet kérni, mivel verseny fog kialakulni! Elég a közép mindenhova. Butítja a társadalmat a rendszer rendesen!gyártósor pozitív generáció!
2023. máj. 10. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

1:

A legtöbb szak nem fog kérni. Nyilván az orvosi, gyógyszerészi például fog, de a múszaki és informatikai biztosan nem vagy max. egy-két helyen. A vidéki egyetemek eleve létszámhiánnyal küszködnek, így eddig is felvettek olyanokat, akik az első féléves tárgyakat soha nem csinálják meg, de kell a normatíva. Nem fogják elvárni az emeltet, mert akkor még kevesebben fognak oda jelentkezni. De szerintem az ELTE-IK és a BME-VIK sem fogja elvárni, inkább pluszpontokat adnak a saját fizetős tanfolyamaikra. Az első félévben amúgy is jó ideje van előkészítő matek, infóból meg mindig is alapokról kezdték.

2023. máj. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

2:

Ez így van. Megjegyzem, 2005-ben mikor bevezették a kétszintű érettségit, úgy volt eredetileg, hogy majd mindenhová emelt kell. Az egyetemek lobbizták ki, hogy ne így legyen (néhány szakot leszámítva), mert jelentős létszámcsökkenést jelentett volna.

2023. máj. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. És milyen szakkal lenne érdemes próbálkozni?
2023. máj. 10. 09:29
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

Kicsit off a téma, de szerintem pont hogy aki egyetemre szeretne menni, annak nem kéne, hogy az adott egyetemi szakhoz tartozó tantárgyból egy emelt érettségi hatalmas megerőltetés legyen, sőt, ez csak segít az embernek, utána egy fokkal könnyebb lesz.

Persze aki nem akar egyetemre menni, egyéb képzéseket akar elvégezni, annak nem számít, elég a közép is, de ha rajtam múlna, én minden egyetemre legalább 1, az adott szakhoz releváns tárgyból kötelezővé tenném az emeltet. Pl. műszaki területen mondjuk fizikából és/vagy matematikából, nyelvszakokon az adott nyelvből, orvosin úgy tudom marad is, informatika szakra infóból stb. Én tanári szakra jártam, még mielőtt otthagytam volna, eddig az volt a szabály, hogy egy tantárgyból kötelező az emelt, én mindkettőből letettem, azonban egyes csoporttársaim, akik az adott tárgyból nem emelteztek és még mondjuk középszinten is gyengébben teljesítettek, szenvedtek, volt, aki emiatt iratkozott ki.

Kicsit növelni kéne a színvonalat.


Nézegesd meg, milyen szakok vannak, olyat érdemes választani, ami azért megfelel az érdeklődési körödnek.

2023. máj. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#1-es vagyok.


Eléggé sok kérni fog, pl ELTE esetén végig lehet nézni, hogy melyik szak esetén kell, link: [link] Néhány ahová elég a közép oda necces anélkül bejutni, mert 400 feletti a ponthatár.

2023. máj. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

7:

Proginfón például eszerint sem kell, valószínűleg az országban sehol sem fog kelleni informatikai és mérnöki szakokon. Bölcsész szakokon meg eddig is kellett, ahogy egyes természettudományos szakokon is, de vidéki egyetemeken valószínűleg ezeknél sem kell majd, mert nem lenne meg a létszám.

2023. máj. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
BME minden szakára fog kelleni emelt szintű érettségi, forrás: [link] 7.oldalon
2023. máj. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!