Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Középszintű biologiával és...

Középszintű biologiával és emelt Angollal felvesznek pszichológiára?!!!!!!SÜRGŐS!!!!!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Fakt választás előtt állok konkrétan 10 nap múlva le kell adnom a választásom.Eléggé rosszúl tanulok mostanában(3-2) mégis megszeretnem próbálni a pszichológiát mert örök álmom.


Földrajzot választottam volna, mivel könnyű, de azthiszem a biosz közép szinten menne. Angolból pedig jó vagyok.(most teszem le közép.sz.nyelv vizsgát). Már pszichológiát tanulok vagy értelmes emberek pls segítsetek.?Köszönöm!!



2023. máj. 10. 21:24
 1/9 anonim ***** válasza:
18%

Egy targyat kell emelt szinten es minel jobb szazalekos eredmennyel.

Szoval ez igy keves.

Felvi.hu

2023. máj. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól sikerül, akkor az emelt angol és közép biosz elég lehet. Főleg, ha van mellé más nyelvből nyelvvizsga. Illetve az új felvételi követelményekkel (2024 után) nem vagyok tisztában, úgyhogy azoknak mindenképp nézz utána a Felvin.
2023. máj. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"most teszem le közép.sz.nyelv vizsgát"

Az nem közép.sz., hanem középfokú.


Olyan faktot válassz, amit hajlandó lennél háromszor olyan erőbedobással tanulni két éven át, mint amennyire most tanulod (kettes-hármas eredménnyel).

A fakt. lényege, hogy emelt szintre készít fel, olyanok lesznek az elvárások. Ha nem vagy hajlandó tanulni, akkor inkább hagyd, mert csak az alapórára járva jobb jegy lehet a végeredmény (hiszen alapórán nincs akkora elvárás), ami végső soron fontosabb lehet.

2023. máj. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Van matematikai esélyed, de hogy ténylegesen mennyi, az sajnos a biológia és emelt angol érettségi eredményétől függ majd. Mindkettőt jó magas pontszámra kell megírnod.
2023. máj. 11. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha angolból emeltezel, a nyelvvizsga pontokat nem számolják. Nem akarsz az emelt angol mellé inkább közép magyart, törit vagy esetleg (ha jó vagy benne) matekot vinni? Ezek mind lehetséges kombinációk pszichológia szakra. Szerintem a legtöbb embernek a közép biosz nehezebb, mint a közép magyar vagy töri. Illetve ha inkább magyarból vagy töriből emeltezel és mondjuk angolból megcsinálsz egy felsőfokú nyelvvizsgát, még több plusz pontod is lehet. Persze jövőre a pontszámítás változik, de a tantárgyak nehézségi foka nem, érdemes ezen is elgondolkodni.
2023. máj. 13. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
37%

"mégis megszeretnem próbálni a pszichológiát mert örök álmom"

Ha örök álmod "megpróbálni a pszichológiát", akkor próbáld meg, ahhoz még tanulni sem kell, csak kitölteni a jelentkezési lapot...


"Földrajzot választottam volna, mivel könnyű"

Ha az a cél, hogy könnyű legyen, akkor ne egyetemre menj, mert ott tanulni kell majd, mégpedig sokat.

2023. máj. 13. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Cubina ***** válasza:
20%
Igaz, hogy nem válasz a kérdésre, de én arra lennék kíváncsi, hogy hogyan teszed le angolból a középfokot/emeltet, amikor még a magyar nyelv sem megy?
2023. máj. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Régen a pszichológia volt az egyik olyan szak, ahova a legnehezebb volt bekerülni. Ennyit csökkent volna a színvonal?
2023. aug. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Hát igen... Mindenhol folyamatosan csökken, úgyhogy nem olyan nagy csoda, ha már a pszicho is itt tart...
2023. aug. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!