Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Olyan hivatast, munkat keresek...

Olyan hivatast, munkat keresek amit tudnek csinalni otthon, egy allo iroasztalnal? Problemaim vannak az ulessel, hajolgatassal, nem tudok tobbe fizikai munkat vegezni.

Figyelt kérdés

Az otthoni munkahoz nem ragaszkodok, de ahoz hogy a munkaidom 70-80%-ban allni szeretnek ahoz igen. Allithato iroasztalnal tudnek dolgozni. 30 eves vagyok. Egyenlore romokban az testi es szellemi egeszsegem is.

Amint jobban leszek el kell kezdjek orientalodni egy masik iranyba.

Foglalkozni szeretnek valamivel.

Az animaciora gondoltam de se programozashoz nincs "idegzetem" es tehetsegem, se a rajzolashoz es felek az AI miatt felesleges lenne az animacioval foglalkozzak.

Nem tudom milyen dolgot kene talunjak, de szorit az ido. 30 vagyok egy erettsegivel es egy pincer szakmaval amit soha tobbet nem szeretnek csinalni. Keptelen vagyok tobb stresszt elviselni. Ugye a telefonos ugyfelszolgalatis is egy stresszbomba es kb egy zsakutca. Valami olyat szeretnek tanulni, vegre jol megfontolva amit kesobb egy eleten at csinalhatnek egy allo iroasztalnal. Allva, ulve valtogatva.


Sajnos tudom a hataraimat es nem lennek kepes egy jogi diplomara vagy ilyesmi. A konyvelon is gondolkodtam de abbol is dunat lehet rekeszteni raadasul a konkurencia komolyan kepzett es sokuk igy is munkanelkuli.


Kerlek ne higyjetek hogy valogatok. Nagyon nehez eletem volt idaig, egeszsegugyi problemak, fajdalom, elvesztegetett evek. A stresszturokepessegem limitalt es az elore hajolgatas es ules sem megy. Allva, neha ket orankent negyed orara leulve tudok teljesiteni.


Most megfontolnam hogy mihez kezdjek es egy olyat szeretnek valasztani amibol nem fogok kihatralni. Nincs mar idom se energiam probalgatni. Angolul tudok kozepszinten. Van mit rajta javitani. Az alapjaim megvannak de nem tudom mit kene tanuljak, amiben akar egy ev tanulas utan mar dolgozni is tudnek. Valamit esetleg laptopon de tenyleg, fogalmam sincs mi lehetne ez. Grafikusokat logo gyarosnak csufoljak es lehez az AI kiuti az egesz szektort, rajzhoz kifejezetten nincs tehetsegem. A webdesign ami tetszene esetleg, de programozashoz nincs tehetsegem, tudasom es egyaltalan nem erdekel a programozas resze. A webdesign rajzolas resze, amikor a weblapok kinezetet csinaljak az erdekel, az jo lehetne, bar pusztan ezzel a kepesseggel nem tudom hogy labdaba tudnek-e rugni. Peldaul hogy Adobe XD-be tudok weblapokat szerkeszteni, a vizulais reszre gondolok. Nem tudom programozasi tudas nelkul ervenyesulhetnek-e pusztan webdesign-al.


Akarhogy csurom csavarom, nem tudom mit kene csinaljak, de azt tudom hogy nem birom tovabb se a fizikai munkat, se a stresszt. Aldoztam annyit a munka oltaran hogy mostmar eleg, nem birom tovabb. Egeszsegugyi problemak az okai, nem vagyok elkenyeztetett. Inkabb testi lelki nyomoreknak neveznem magam.


Lattam egy ferfi tortenetet a hiradoban aki elvesztette mindket kezet, ket csonkja maradt es megis robotika szakerto lett, az egyik uttoro a szektorban.


Tudom, erzem hogy van arra lehetoseg amit szeretnek es nincs is mas valasztasom, de meg azt sem tudom mi a valasztek, milyen halmazbol lehetne valasztani.


Vallalozas is erdekel, a jovoben ha minden jol megy hozzajutok majd az oroksegemhez, nem varom a napot mert az azt jelenti hogy valaki elmegy a csaladbol, de elvileg lehet majd egy otthonom, es ott tudnek dolgozni majd az allo iroasztalomnal. :(


Valaminek a nagyker aron valo beszerzeset es tovabbertekesiteset haszonnal el tudnam kepzelni, a lakhelyem szolgalhatna raktarkent es en vegeznem az online felulet manageleset, rendelesek kezeleset, postazast, a ceggel kapcsolatos ugyintezest, de hogy mit kene arulni, stb csak kerdojelek vannak es mire hozzajutok az orokseghez az meg par ev. Addig is valamilyen dologba elkezdhetnem kepezni magam.


Tudnatok otletekkel segiteni? Csak van valami amit tudnek csinalni.

Esetleg van-e olyan lista a neten hogy iroasztali munkak csoportja?

En nem talalok ilyet.


Biztos lehetseges. Tudom hogy valamire jo lehetek igy is. A sajat ottonra is jo eselyem van. Ket, harom ev mulva ott fogok allni az otthonomban egy allo iroasztalnal es addigra szeretnek valamit megtanulni. Webdesign tanfolyam levezon?


Ugye itt van az a kerdes is hogy megeri "mokolni" es kitanulni valamit gyakorlatilag, dolgozva, de akkor nem lesz rola papirom.


Vagy beiratkozok valami kepzesre, addig penzt max masodallassal, felmunkaidoben kereshetek de a vegen lenne papirom a vegzettsegrol.


Valami szamitogepen vegezheto, de nem hard science, mint programozas.


De nem ragaszkodom a gephez, csak az allithato iroasztalhoz.


A gep fele huz a szivem, csak most hogy az AI robbanaszseruen elkezd terjedni felek olyanba nyulok bele, ami feleslegesse fog valni. Mint peldaul a webdesign, grafika, animacio. Ezek erdekelnenek de se a programozashoz se a rajzhoz nincs kapacitasom/tehetsegem.


Mihez kezdjek? Limitalt vagyok de tudom hogy van bennem potencial.

Szeretnek a munkaba temetkezni es minden nehezsegbol szarmazo keseruseget es fajdalmat a munkaba konvertalni.


Valasztani egy iranyt, es arra orientalodni es fejlodni.


Lennetek kedvesek segiteni?


Hol lehetne bongeszni a valasztekbol? Hogy keressek ra a neten? "Professions at standing desk" vagy "office professions while standing" vagy hogy keressek ra?



2023. máj. 12. 19:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem első körben szűkíteni kellene ezt a kesze-kuszaságot, mert túl sok az elvárás és túl kevés a lehetőség.

Először is, szedd össze azt, hogy mi az amit szívesen csinálnál és hogy van e rá kereslet, majd ezeket társítsad a kompetenciáidhoz, a közös halmazzal pedig próbálj elindulni. Ha ez megvan, az már fél siker, utána már lehet mire alapozni.

2023. máj. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
30%

Körülbelül az első 10%-át olvastam el ennek a panaszáradatnak és rájöttem hogy én csak az időmet vesztegetem neked pedig se szakmai tudásod se dolgozni nem akarsz.


Szóval:

1. Keress fel egy pszichológust akit érdekel a hülyeséged

2. Tanulj ki egy piacképes szakmát amivel onnan dolgozol ahonnan akarsz

2023. máj. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
Írj könyvet, az írás megy...nem is olvastam végig.
2023. máj. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Álló munkák például: fodrász, barista, sok helyen a pénztáros, benzinkutas, kalauz / ellenőr, jegyszedő, ruhatáros jut így hirtelen eszembe. De a pap is állva prédikál, a tanár is legtöbbször állva tanít.
2023. máj. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Szokasos kritika es lehurrogas.

Szarkasztikus leertekeles. Az eletem munkaval telt, bosegesen kijutott. Rament az idegrendszerem. A pincer szakmam haszontalan hiszen keptelen vagyok elviselni az allando stresszt, hajtast. Gyotrest.


A "nem akarok dolgozni" igy nem helyes. Nem akarok olyat dolgozni ami nem egy allo iroasztalnal tortenik mert fajdalmat okoz es nem tudok koncentralni.


A boromben azonnal vegeznel magaddal, fogalmad sincs milyen az hogyha nagy fajdalommal jar az ules, elore hajlas es nincs menekves belole.


Nem tudom milyen piackepes szakmakbol tudok valasztani amit egy allo iroasztaltol tudnek vegezni. Ezert kertem segitseget.

Konyveles, programozas kilove, nem utom meg a lecet, akkor irom igy. Nyomorekra dolgoztam magam es betegsegeim is vannak.


Ezert irtam ki a kerdest a tobbi intelligensebb embernek hatha van informaciojuk.


Mindig belerugni meg egyet a foldon fekvobe, annyira klasszikusan magyar mentalitas. Csak fekete feher, vagy akar dolgozni vagy nem.


Nyers rosszindulat. Nem vagyok ep es egeszseges mint Te.


Ugy kell tegyek ahogy irtad, csak a reszletekrol nem tudok donteni hogy MIT tanuljak? Nincsen informaciom.

Olyat szeretnek csinalni amit szeretek is. Mibol lehet valasztani, hol van a kinalat?


Ha bantani akarsz inkabb ne is reagalj a magadfajta kegyetlenkedoktol fogok veg*zni magammal.

2023. máj. 12. 20:46
 6/14 A kérdező kommentje:

Az otthoni/iroasztali allo munka a stressz elkerulese celjabol lett kriterium es hogy ne kelljen hajolgassak es uljek.


Ezek fajdalmat okoznak es a stresszt sem vagyok kepes elviselni tobbe.


A vegletekig gyotrodtem a munkatol.


Fodrasz, penztaros, kalauz, jegyszedo.


Golyot a fejembe inkabb. Megorulok. Az elmult 15 evem ilyen szakmunkakkal telt, pincer, szakacs, benzinkutas, ablakos, ilyen-olyan seged, pizzasuto stb minden megvolt.

Eleg. Tonkrementem. Betegsegeim is vannak.


Inkabb a halal mint egy ujabb repetitiv szakmunka.


Valamit olyat keresek amit egy allo iroasztalnal vegezhetnek, talan szamitogepen es szeretnem is.


Amikor az ujgazdag milliomos gyerek ilyen-olyan professzor, cegtulaj gyereke besetal hozzatok ahol dolgoztok, egy olyan elkenyeztetett akinek a keze nem erintett meg munkat szepen kiszolgaljatok es kedvesek vagytok vele.


A magamfajta romma traumatizalt tonkrement szegeny senkihazi vergodik es probal boldogulni, visszallani a termelesbe es ehez infot, tanacsot kerni akkor kiaszaljatok. Megjegyzesek, csipkelodes. Kiforditott vilag, zero empatia.


Ugy kellett volna irjam a kerdest hogy: testi lelki nyomorek iroasztalnal allva vegezheto stresszmentes munkat keres.


Hiaba kerdezoskodok itt. Elvezitek a masik szenvedeset.

2023. máj. 12. 20:57
 7/14 A kérdező kommentje:

1/6 es 4/6 kommenteket koszi. Hasznosak.


A tobbit is koszonom igazabol velem van a baj nem a vilaggal.

De nem a hozzaallasom gatol hanem a limitaciom es fajdalmaim, az ehez tarsulo mentalis betegsegem.


Tonkrementem, a kritikat sem birom. Nemhogy egy takony 10 evvel fiatalabb muszakvezetot aki hajt hogy gyorsabban, fordaszkent, kalauzkent stb. Ezek mar nem mennek. A fulemen jon ki.


Mindegy, valahogy akkor is meg kell talaljam hogy tudok egy iroasztaltol ervenyesulni es tulelni.


Koszi a kommenteket

2023. máj. 12. 21:02
 8/14 anonim ***** válasza:
58%

Még hányszor írod le ugyanazt ismételve?


Ahogy a #2 hozzászólást író kolléga javasolta fordulj pszichológushoz vagy pszichiáterhez akik útmutatást tudnak adni hogy mely munka a javasolt az esetedben.

2023. máj. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Ezert fordultam a kozosseghez mert tobb szem tobbet lat.

Gondoltam kaphatok par otletet de nem ugy megy az, ahogy latom.


A pszichologus is oda fogja dobni ezt a fodrasz, kalauz, benzinkutas dolgot.


Nem akarok tobbet a semmiert szenvedni egy dead end munkaban honprol honapra, es nem is tudom mar tovabb csinalni. A vege mindig ugyanaz, kiegek es felmondok, nem birom mar ezt a mokuskereket tovabb.


Csak annyit kerdeztem mit lehet egy iroasztaltol allva vegezni, amit erdemes is lenne, amire epithetnem a jovomet. Valami szamitogepeset esetleg.

2023. máj. 12. 21:19
 10/14 anonim ***** válasza:
44%
Akkor legyél hegedűművész vagy fuvolista.
2023. máj. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!