Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Debreceni egyetem a programter...

Debreceni egyetem a programtervező informatikus szakon elvárás a programozás érettségi, vagy elég az alap érettségi? (angol, magyar, tori, matek)

Figyelt kérdés

Jelenleg technikumba járok programozó szakra, viszont szeretnék iskolát váltani felnőtt képzésre. (nem szeretem ezt az iskolát, és programozás órákra is unatkozni járunk be. Minden tudást önállóan szereztem meg.)

Kérdés, hogy programozás érettségi nélkül is felvennének e majd?


2023. máj. 13. 12:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Programozás érettségi természetesen nem kell. Matek viszont igen,s ezen felül fizika, informatika, vagy ágazaton belüli szakmai érettségi vizsgatárgy közül kell egyet még választani. Ha fizikából és programozásból nem érettségizel, akkor informatikából kell megpróbálnod érettségizni, ami egy ilyen technikumból jőve biztos nem lesz nehéz.
2023. máj. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tehát informatikát választom 5. tantárgynak akkor felvesznek? És emelt szint kell vagy elég az alap?
2023. máj. 13. 14:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyébként hogy akarsz így programozó lenni hogy a google keresőjét sem tudod használni és 2 másodperc alatt megkeresni a felvi.hu-n hogy mik a felvételi követelmények?


Gyakorlod szépen mert informatikusként főleg a pályakezdő / junior időben a legjobb barátod a google és stackoverflow lesznek (ha egyáltalán eljutsz olyan szintre hogy valaha junior legyél...)

2023. máj. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#2: Ha az informatikát választod, akkor esélyed nyílik arra, hogy felvehessenek. Az, hogy tényleg felvesznek-e, a pontszámodtól és az az évi ponthatártól függ.
2023. máj. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!