Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy informatikai technikusi...

Egy informatikai technikusi képzésen vagyok, még 2 évem van hátra. Nagyon nincs tervem még a jövőről. Általában 3-4 között mozog a tanulmányi eredményem. Pécsen élek, mik a lehetőségek a PTE-n? Menjek egyetemre, vagy iskola után tanuljak még szakmát?

Figyelt kérdés
2023. máj. 14. 20:09
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

Mi nem tudunk terveket csinálni helyetted.

Az informatika hatalmas terület, van benne rengeteg jól fizető részterület.

Az én tapasztalatom:

A suli mellett csinálj szakmai vizsgákat (Microsoft, Cisco hasonló) Ha iskolás vagy nagyon komoly kedvezményt adnak és jelentősen megemeli a munkaerő piaci értékedet.

Ha teheted keress egy "mestert", aki mellett a suli közben kipróbálhatod magad. Egyes területekről lesz képed. Ragaszkodj a "papírmunkához" (legyél bejelentve, akár alkalmira, akár iskolaszövetkezeten keresztül.)

Nekem is van két ilyen diákom, sajnos gyakran csak jelképesen tudok fizetni, de rengeteg dolgot tudok nekik megmutatni. A bejelentés a mesternek is neked is fontos. Ha van valami ellenőrzés, baleset, reklamáció mindkettőtöket nagyon meghurcolnak.

2023. máj. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hogy érted a szakmai vizsgákat?
2023. máj. 14. 20:30
 3/4 anonim ***** válasza:
68%
A Microsoft és a Cisco is szervez vizsgákat. Nekem a Microsoft egy MCP sorozata van meg. A technikusi bizonyítvány a "beugró" a szakmához. Ha vannak olyan vizsgáid, amit a gyártó szervet, az nagyon sokat számít.
2023. máj. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%
Mernök vagyok. Az info még mérnöki területen belül is kiemelkedően fizet, itthon alkalmazottként az infosok kereshetnek a legjobban az orvosok mellett. Szóval ha érdekel ez a terület akkor legalább egy info bsc-s kepzest vegezz el .
2023. máj. 15. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!