Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fog emelkedni a ponthatár?...

Fog emelkedni a ponthatár? Pontszám változásról lenne pár kérdésem DE-NK-gyógytornász fel fognak venni?

Figyelt kérdés

Debrecenbe jelentkeztem gyógytornász szakirányra ahol tavaly 330 volt a ponthatár, kb 500 an jelölték összesen és 170-en első helyen.

A pótfelvételikor felugrott a pont 348 ra.

Idén 715 en jelentkeztek összesen, és 218-an jelölték első helyen.

Kérdés, hogy szerintetek fog-e emelkedni a ponthatár, és ha marad akkor 330 vagy 348?

Nekem 352 pontom van. Esélyes hogy felvesznek?



2023. máj. 17. 19:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A ponthatár nem egy fix dolog, az adott szakra jelentkezők közül az utolsó (tehát a “leggyengébb”) ember pontja adja a ponthatárt. Ha 100 hely van és 95. után 8db 347 pontos ember van, akkor a 95.ember 348 pontja adja a ponthatárt.

Mivel nem sikerült feltölteni a szakot, emiatt lehetett pótfelvételi, ott az egyik feltétel, hogy minimum annyi pontod legyen, mint az általános feljárásban volt, úgyhogy ott mindenféleképpen csak nagyobb pont jöhet ki. Ott is az utolsó ember pontja.


Idén ahogy alakul a jelentkezők pontszáma, úgy fog változni a ponthatár, ezt előre nem lehet tudni.

2023. máj. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Sajnos ez nem lehet megjósolni...viszont én személy szerint arra számítok, hogy magasabbak lesznek a ponthatárok...
2023. máj. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!