Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetemre érdemes...

Melyik egyetemre érdemes felvételizni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Biológiát szeretnék tanulni. Azt tudom, hogy a SZTE nagyon jó. Az ELTE-ről, illetve a PTE-ről kinek mi a véleménye? Érdemes őket megjelölni vagy sem? Köszi :)

2023. máj. 18. 04:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az nem játszik szerepet, hogy hol laksz? (Debrecen is nagyon jó volt régebben, most nem tudom sajnos, de nagyon kellemes egyetemi város.)


Az anyag kb. ugyanolyan sok. Mindenhol vannak szívatós tantárgyak, tanárok, vagy kellemetlenebb tanszékek. Hacsak nem hallottál túl rosszakat az egyik egyetemen belül erről a szakról, amit megalapozottnak is ítélsz meg, akkor bármelyiket nyugodtan bejelölheted. Nekem nagyon számítana maga a város is a választás során, hogy hol szeretném eltöltenem azt a pár évet. (odautazás, albérlet/kolesz, városon belüli közlekedés, szórakozás, stb.) De szerintem egyik se lenne rossz választás. A PTE-ről vannak ismerőseim, ők nagyon szeretik ott a szakot és a sulit. Szerintem a három közül Pécsen van a legkevesebb bioszos hallgató. Ez lehet előny is, hátrány is. Számomra pozitív lenne ez a dolog.

2023. máj. 18. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Külföldön élek, és így levelező jöhet szóba. Szegeden van levelező, remélem jövőre is lesz (jövőre szeretnék jelentkezni). A többi egyetem ha jól tudom nem indít levelezőt, de reménykedem abban, hogy jövőre fognak. :). Köszönöm a válaszod!
2023. máj. 18. 17:00
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen. Egy szaknak, illetve egy tagozatnak (pl. esetedben a levelező) az engedélyeztetése elég hosszadalmas eljárás. Tehát ha jövőre indítani akarják ott, ahol eddig nem indult, akkor a meghirdetés előtt néhány hónappal már tudsz róla érdeklődni a szakvezetőnél, vagy a Tanulmányi Osztályon, hogy tervbe van-e véve. Viszont sok esetben ha meg is hirdetik, a tapasztalat szerint nem tud elindulni, mert nem jön össze elég jelentkező, emiatt már nem erőltetik. Ezért azt az egyetemet, ahol biztosan elindult eddig is (SZTE), mindenképpen jelöld meg akkor is, ha sorrendben azt teszed a legvégére. 2022. nyarán 38 embert vettek fel összesen biológia BSc levelezőre az általános és a pótfelvételi eljárásban Szegedre. Az egy elég stabil létszámnak tűnik. Nem tudom mennyi marad bent közülük a második félév végére. De számodra az a lényeg, h Szegedre úgy tűnik, van elég jelentkező. 2023-ban 45-en jelentkeztek ide első helyre levelezőre az általános felvételi eljárásban. A felvi.hu ponthatárok, statisztikák menüpontja alapján van ez az info.
2023. máj. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ ! :)
2023. máj. 18. 22:13
 5/8 anonim ***** válasza:

Szívesen. A felvi.hu oldalon a meghirdetett képzéseknél amikor megtalálod az SZTE biológia szak levelezőt, ott rákattintasz a szakra. Itt van egy kis jelentősége annak, hogy az önköltséges formára, vagy a támogatottra kattintasz rá. Kijön egy másik oldal, aminek a legalján elolvashatod, hogy a "szak más intézményben" hol lett meghirdetve 2023-ban. Most már a statisztikáknál Te is meg tudod nézni, h idén mennyien jelentkeztek erre a két helyre levelezőre...(mert én most lusta vagyok rá) Eger és Nyíregyháza.


Tavaly, 2022-ben a szakra levelezőre az Eszterházi Károly Egyetemre (Eger) általános eljárásban 7 és pótfelvételi eljárásban 3 embert, azaz összesen 10 embert sikerült felvenni rá. Ők ugye most az elsős évfolyam a szakon :-)


A Nyíregyházi Egyetemen is indult ugyanez. Tavaly júliusban felvettek rá 13 embert, és augusztusban plusz 3-at, vagyis össz 16-ot.


Egerben az általános felvételi eljárásban 280 pont volt a határ, szóval az akkor lehető legminimálisabb. A pótfelvételin már felment, mert a felvételizők vitt pontja magas volt.


Sajnos erről a két egyetemről semmit nem tudok Neked mesélni. Eger, mint város nagyon jó hely, ezt tapasztaltam :-) Ha külföldön laksz, és esetleg csak szórakozásból akarod csinálni a szakot, akkor más szempontok is érvényesülhetnek a választásodban (pl. a bulizás, a távolság attól a helytől, ahol Mo-on tartózkodni fogsz, a családias légkör, stb), mint ha komolyabb tudományos eredményt szeretnél elérni a tanulmányaiddal. Jó döntést kívánok.

2023. máj. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, és mivel külföldről szándékozol járni a levelezőre, egy nagyon-nagyon fontos szempontot kifelejtettem, h egy félévben az adott intézményben hányszor kellene megjelenned az órákon, és hogy ezt ott mennyire veszik komolyan. Hosszabb távra tervezve (min.3 év) talán ez az egyik leglényegesebb dolog.
2023. máj. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Néztem az SZTE levelezős Órarendjét. És sok óra online van. Péntek-szombat. :). Az SZTE tűnik tökéletesnek a körülményeket megnézve :). Köszönöm a segítséget!!!
2023. máj. 20. 18:18
 8/8 anonim ***** válasza:
Nincs mit. Remélem sikerül:-)
2023. máj. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!