Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Műszaki menedzser MSc-re...

Műszaki menedzser MSc-re vegyészmérnök Bsc után?

Figyelt kérdés

Debreceni Egyetem. Ha műszaki menedzser MSc-re megyek vegyészmérnök BSc után, milyen tárgyakat kell elismertetni, pótolni? Mennyire nehéz szak, melyek a 'szórótárgyak' amikre oda kell figyelni? Mennyire megterhelő, ki mit dolgozott mellette esetleg?

Valamint aki ilyet végzett, hol tudott elhelyezkedni, a neten én is utána tudok olvasni de érdekelne mire jó ez valójában?

Lehet utána doktorit is szeretnék csinálni.

Minden érdekel ezzel kapcsolatban.

Ha valaki pedig ugyanígy vegymérnökiről ment át, az főleg mesélhetne.



2023. máj. 18. 12:19
 1/1 anonim válasza:

Ugyan én nem Debrecenben csináltam a műszaki medzser MSc-t, hanem Gödöllőn, de mérnök BSc után. Nekem minden tantárgyamat elismerték, nem kellett különbözeti tantárgyat csinálni. Mérnök BSc-vel érkezőknek álltalában a gazdasági tárgyakból szokott kelleni 2-3 tantárgyat megcsinálni pluszba, ha abból kevesebb volt nekik az alapképzésen. Összességében szerintem könnyen teljesíthető egy mérnöki képzés után. Jóval több a magolós tantárgy, amit csak le kell ülni és magtanulni, mint a mérnöki képzéseken, ahol először rá kell gyere a logikájára a dolgoknak.

A szak hasznossága szerintem attól függ, hogy hol szeretnél elhelyezkedni vagy már hol dolgozol most. Ha gyártási területen vagy projekt menedzsment területen dolgozol, akkor a szak hasznos lehet, mert sok módszert tanítanak, ami gyakorlatban hozzá ad a munkádhoz. Ha tervezéssel vagy csak szigorúan műszaki területen helyezkedsz el akkor a szak teljesen felesleges számodra, akkor inkább egy gépész Msc a vegyész BSc után.

A szakkal egyébkén sok irányba el lehet helyezkedni, főleg beruházási projektek irányításába, később projektvezető lehet válni. A Te esetedben egy nagyon erős BSc-d van. A vegyipar most nagyon pörög és folyamatosan növekszik hazánkban. Mindenki beruház, épít, lásd akku gyárak. A ilyen helyeken szeretik az olyan menedzser tudással rendelkezőket, aki ismerik az adott szakmát műszaki tekintetben is.

Szerintem a helyedben érdemes lenne elvégezni a szakot.

2023. júl. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!